• Ekim 21, 2021

  Muz, Dünyadaki en önemli gıda ürünleri arasındadır. Güneydoğu Asya'ya özgü ve dünyanın daha sıcak bölgelerinde yetişen Musa adlı bir bitki ailesinden geliyorlar. Muz sağlıklı bir lif, potasyum, B6 vitamini, C vitamini ve çeşitli antioksidanlar ve bitkisel besinler kaynağıdır.

  Muz Besin Değerleri ve Faydaları, muzun zararları, muz kabız yapar mı
 • Ekim 18, 2021

  Bu makalemizde; antrenman ve performansınızı nasıl en üst düzeye çıkaracağınızı belirlemenize ve anlamanıza yardımcı olmak için mevcut karbonhidrat takviyeleri arasındaki temel farkları anlatacağız.   

  Karbonhidrat Tozu Nedir? Ne İşe Yarar, faydaları, kullanımı, yan etkileri
 • Ekim 13, 2021

  Araştırmalar, bir kreatin yükleme aşamasının kreatin depolarınızı hızla artırabileceğini ve bu sayede avantajlardan daha hızlı yararlanmanızı sağladığını göstermektedir. Bu makale, kreatin yükleme aşamasının yararlarını ve yan etkilerini incelemektedir.

  Kreatin yüklemesi nasıl napılır, faydaları, yan etkileri, kreatin yüklemesi gerekli mi
 • Ekim 13, 2021

  Adından da anlaşılacağı gibi, Crossfit halatları, kaplanmış ve uçları kauçukla mühürlenmiş uzun ve dayanıklı bir halat parçasıdır, bu da egzersiz için kullanılmasını güvenli hale getirir. Crossfit halatınin gelişmiş varyasyonları daha kalın ve daha ağırdır, bu da antrenmanlarınıza daha fazla direnç eklemenize yardımcı olur.

  Crossfit Halatı Nedir? Ne İşe Yarar?, Crossfit Halat Antrenmanı
 • Ekim 12, 2021

  Bir çoğunuz şu soruyu çok merak ediyorsunuzdur "antrenman öncesi ne işe yarar?", Pekala! kısaca cevaplayacak olursak; sıvı veya toz formlarda antrenman öncesi takviyeler, ani bir enerji artışı ve daha fazla odaklanma sağlamak için tasarlanmıştır.

  Pre-workout (Antrenman Öncesi) Nedir?, pre workout zararları ve faydaları
 • Ekim 09, 2021

  Spordan temel düzeyde anlayan herhangi bir vücut geliştiricisi, kas kazanmanın anahtarının protein tüketimi olduğunu bilir. Peki yeterli protein alıp almadığımızı nasıl anlarız? Proteinler ve amino asitler hakkında bilgilerle birlikte burada bulabilirsiniz.

  Kas Büyümesinin Anahtarı Pozitif Nitrojen Dengesi
 • Amino Asitler Ne İşe Yarar; Amino asitler; yaşamın veya proteinin yapı taşları denir. İnsan vücudunun protein oluşturmaya yardımcı olmak için kullandığı organik bileşiklerdir. Tüm amino asitler oksijen, karbon, hidrojen ve azot içerir. 

  amino asitler ne ise yarar, Amino asit nedir, zararları mıdır
 • Eylül 28, 2021

  Amino asitler, değişken bir yan zincir grubu ile birlikte azot, karbon, hidrojen ve oksijenden oluşan organik bileşiklerdir. Genellikle proteinlerin yapı taşları olarak adlandırılan amino asitler, vücudunuzda birçok kritik rol oynayan bileşiklerdir.

  Esansiyel Amino Asitler (EAA) Hakkında, EAA nedir, EAA faydaları
 • Eylül 17, 2021

  Az yağlı yiyecekler kilo vermenin sadece bir bileşenidir. Ne kadar kalori aldığınıza dikkat etmiyorsanız, yağsız ve az yağlı yiyecekler bile vücudunuzda yağ olarak depolanır ve kilo vermek yerine kilo almanıza neden olabilir.

  Protein, Yağ ve Karbonhidrat Kaç Kaloridir?, besinlerin kalori değerleri
 • Vakti kısıtlı insanlar için full body egzersizleri formda kalmanın anahtarıdır.

  Full Body Ve Split Antrenmanı, full body programı
 • Eylül 15, 2021

  İnsan vücudunun yaklaşık %20'si proteinden oluşur. Vücudunuz protein depolamadığından, her gün beslenmenizden yeterince almanız önemlidir.

  Hayvansal ve Bitkisel Protein Arasındaki Fark
 • Eylül 15, 2021

  Protein tozu birçok şekilde alınabilir. En basit yol, bir içecekle karıştırmak veya bir smoothie oluşturmak için diğer malzemelerle karıştırmaktır.

  Protein Tozu Nasıl Kullanılır?, protein tozu kullanım önerisi
 • Eylül 14, 2021 Gıda Takviyeleri

  Whey Protein izolatı ve konsantre arasında çeşitli besin farklılıkları vardır. Bu farklılıklar işleme yöntemlerinden kaynaklanmaktadır

  Whey Protein Isolate Ve Konsantre Arasındaki Fark Nedir?, Hangi Protein çeşidi daha iyi?
 • Ağustos 29, 2021

  Krom pikolinat, takviyelerde bulunabilen mineral kromun bir şeklidir. Bu ürünlerin çoğu, besin metabolizmasını iyileştirdiğini ve kilo kaybı sağladığını iddia etmektedirler.

  Chromium Picolinate Faydaları Nelerdir?, Krom Pikolinat nedir? Zararları
 • Temmuz 29, 2021

  Betaine, kalp hastalıklarıyla savaşma, vücut kompozisyonunu iyileştirme ve kas kazanımı ile yağ kaybını artırmaya yardımcı olma konusunda potansiyel faydaları olduğu gösterilen bir amino asittir . Bunun çoğunlukla vücutta protein sentezini teşvik etme yeteneğinden kaynaklandığı düşünülmektedir.

  Daha önce hiç betain duymadın mı? Trimetilglisin olarak da bilinir, son zamanlarda takviyelerde daha popüler hale geliyor ancak aslında yeni keşfedilen bir besin değil.

  Uzun bir süredir kalp hastalığını önleme üzerindeki olumlu etkileri araştırılmış olsa da, betain, egzersiz odaklı ve enerji takviyeleri, protein tozları ve egzersiz performansını ve vücut kompozisyonunu iyileştirmeye yönelik diğer ürünlere ancak son zamanlarda daha sık dahil edildi.

  Betaine Nedir? Ne işe Yarar?, Betaine faydaları,
 • Temmuz 27, 2021

  Kas kaybı ve kas yapısını güçlendiren BCAA, sporcular tarafından kullanıldığı gibi spor aktiviteleri ile uğraşan kişiler tarafından da sıklıkla kullanılan bir gıda takviyesidir.

  BCAA Nedir, Ne İçin Kullanılır? Faydaları Nedir?, BCAA (Branch Chain Amino Acid), Lösin, Izolösin ve Valin
 • Temmuz 27, 2021

  Trambolin kişilerin zıplaması için oluşturulmuş, etrafı çerçeveler ile sarılı ve yaylarla bağlantılı olan bir eğlence veyahut da spor aleti olarak ifade edilebilir.

  Trambolin Hakkında, Tramboline Nedir, Trambolin Modelleri
 • Temmuz 24, 2021

  Protein Tozunu sporcular genellikle vücutlarına takviyede bulunmak için alırlar, protein takviyesi, vitamin takviyesi vb. Takviyeler alma gereksinimi hisseden sporcular İçerisinde konsantre bulunan protein Tozunu kullanır. İçerisinde konsantre halde bulunan proteinler birçok sporcu tarafından kullanılır.

  Protein Tozu, Protein Tozu Olmadan Spor Yapılır mı?, Protein Tozunun Zararları Nelerdir?
 • Haziran 17, 2021

  Son zamanlarda Vegan beslenme çok popüler olmaya başladı. Giderek daha fazla insan etik, çevresel veya sağlık nedenleriyle vegan olmaya karar vermektedirler.

  Vegan Diyeti Nedir?, Nasıl yapılır?, Vegan Diyet Tarif listesi
 • Haziran 16, 2021

  Bu Makalemizde, En İyi Kas Yapıcı 6 Takviye, Protein tozu, BCAA, Kreatin, HMB, Kilo Aldırıcı içlerinden en işe yaracak Supplementler ŞİMDİ eprotein.com.tr de.

  En İyi Kas Yapıcı 6 Takviye, protein Tozu, Bcaa, kreatin, Hmb