Tribulus Terrestris

Tribulus terrestris, Güney Avrupa, Güney Asya, Avustralya ve Afrika'ya özgü Zygophyllaceae familyasına ait bir bitkidir. Sporcular tarafından kas gücünü artırmak ve sporda performansı artırmak için kullanılır.

Tribulus Nedir, Ne işe yarar?

Halk arasında demir dikeni olarak da bilinen tribulus terrestris aslında bir bitkidir. Orta Doğu'nun bazı kısımlarında ve ayrıca Afrika, Asya ve Avrupa bölgelerinde de yetişmektedir. Demir dikeni bitkisinin kökü ve bitkisi çeşitli tedavilerde kullanırken. Ayrıca düzenli spor yapan kişiler arasın da bu bitki gözde hale gelmiştir. Ayrıca sporcularda yoğun aktivite sonrası performansı artırarak toparlanmayı sağlar.

Tribulus Cinsel Gücü Artırır mı?

Tribulus'un ana geleneksel kullanımlarından biri, libido bozukluklarının giderilmesi içindir. Bazı araştırmalar, Tribulus Terrestris özütünün hafif ve orta dereceli erektil disfonksiyonda yardımcı olabileceğini göstermektedir. Ayrıca tribulusun, erkekte testosteron seviyelerini olumlu yönde etkileyebildiği kaydedilmiştir. Dihidrotestosteron ve dehidroepiandrosteron sülfatın yanı sıra proinflamatuar yollar NF-κB ve Nrf2/HO-1'i baskılar. Aynı biyolojik aktivite, Tribulus'un bir afrodizyak olarak potansiyel etkisinden sorumlu olabilir. Cinsel arzu, hafif ila orta derecede erektil disfonksiyonu olan ve hipoaktif cinsel istek bozukluğu olan. Veya olmayan 18 ila 65 yaşları arasındaki 180 erkeğin dahil olduğu bir deneyde araştırıldı. Erkekler rastgele tribulus özü tabletleri veya plasebo alan gruplara ayrıldı. 12 haftalık kullanımdan sonra, tribulus alan erkek grubu, plasebo grubundan önemli ölçüde daha yüksek cinsel işlev ve cinsel tatminde iyileşme bildirdi. Bilimsel araştırmalar, Tribulusun, antioksidan ve erkek doğurganlığını koruyucu bir şekilde yardımcı olabilir. Araştırmalara göre, Tribulus'un spermatogenez üzerinde yararlı etkileri olabilir.

Tribulus Gerçekten işe Yarıyor mu?

Tribulusun gerçekten işe yarayıp yaramadığı hakkında çeşitli spekülasyonlar vardır. Bu konu hakkında detaylı bilgi için ''Tribulus gerçekten işe yarıyor mu? '' adlı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Tribulus Testosteronu artırır mı?

Tribulus, bazı hormonların seviyesini artırabilecek kimyasallara sahiptir. Ancak insanlarda erkeklik hormonlarını (testosteron) arttırdığı üzerine kesin bir kanıt bulunmamaktadır. Bu konuda sonuçlar genelde karışık görünmektedir. Fakat hem erkekler de ve kadınlarda libidoyu artırdığı yönünde güçlü kanıtlar bulunmaktadır.

Tribulus Terrestris Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tribulus alınırken ürünün tablet sayısı ve mg dan ziyade içerisindeki asıl etken madde olan saponin oranıdır. Özellikle tribulus alırken markanın kullandığı en etkili madde olan saponin yüksek olmalıdır.

Tribulus yan etkileri

Tribulus genel olarak doz aşımı olmadığı sürece güvenli olarak kabul edilir. Fakat nadirde olsa aşağıdaki hafif yan etkileri görebilirsiniz.

  • Mide krampları
  • Mide yanması
  • Deride kaşıntı

Alerjik durumlar görülebilir.

En iyi Tribulus Markaları ve Fiyatları

En iyi tribulus markası fiyatlarını ithalatçı firmalar belirlemektedir. Ayrıca ürün içinde kullanılan ham madde kalitesi ve ar-ge çalışmaları ürünün fiyatlarını belirleyen etmenlerdir. En iyi tribulus markası olarak Olimp tribesteron 90 önerimizdir. Yüksek saponin oranıyla beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Tribulus Hakkında Sık Sorulan Sorular

Tribulus kimler kullanabilir?

Sporcular, libidosu düşük kişiler, kas kütlesini ve fiziksel performansını artırmak isteyenler kullanabilir.

Tribulus Ne Kadar Etkili?

Tribulusun ne kadar etkili olduğu hakkında kesin bir şey söylenemez. Bu konuda çeşitli araştırmalar yapılmıştır. Fakat genel olarak sonuçlar karışıktır. Yapılan araştırmalarda testosteron üzerine etkisi olmadığı biliniyor. Fakat libido üzerine etkileri olduğu söylenmektedir. Eğer ki kullanıp kullanmamakta kararsızsanız. Yine de bir uzmandan destek alabilirsiniz.

Tribulus Günde Kaç Kez Kullanılır?

Tribulus günde aldığınız doza bağlı olarak günde 1-2 sefer kullanılabilir. Sabah aç karnına 1 kapsül, akşam yatmadan önce 1 kapsül alınabilir.

Tribulus Terrestris Kimler Kullanamaz?

Tribulus terrestris bitkisine karşı bir alerjisi olanlar bu üründen kullanmamalıdır. Ayrıca ürünü kullandıktan sonra mide yanması veya ağrısı yaşayanlar kullanımı derhal sonlandırılmalıdır. Bu tür yan etkileri yaşayan kişiler tribulus kullanmamalıdır.

Testosteronu Hangi Vitamin Artırır?

Testosteron seviyesini aşağıdaki vitamin ve mineraller artırabilir.

  • Çinko
  • Magnezyum
  • B6 vitamini

Yukarıda saydığımız vitamin ve mineraller testosteron seviyenizde artış yapabilir. Aynı zamanda hızlı toparlanma üzerine etkileri bulunmaktadır. Bazı ek gıda takviyeleri bu tür içeriğe sahip ZMA adı altında ticari olarak sunmaktadırlar.

Tribulus Nereden Satın Alınır?

Eğer ki sizde bir tribulus takviyesi kullanmaya karar verdiyseniz. En iyi marka olan Olimp Tribustreon ürünü önerimizdir. Yüksek saponin oranıyla üründen en iyi neticeyi elde edersiniz. Haydi ne duruyorsun! Tribulus nereden alınır diye düşünüyorsan hemen eprotein.com.tr yi tıkla ve satın al.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR