1

Kilo ve Hacim

Kilo ve hacim artışı, bazı kişiler için zorlu bir mücadele olabilir. Bu hedefe ulaşmada yardımcı olan özel ürünler, bu alanda karşılaşılan zorlukları aşmada bireylere destek olur. Kilo ve hacim kazanımı için tasarlanmış bu takviyeler. Özellikle günlük diyetlerde yeterince karbonhidrat ve protein sağlanamayan durumlar için idealdir.

Kilo ve Hacim Ürünleri Neden Kullanılır?

Kilo ve hacim kazanımı ürünleri, yüksek enerji ihtiyacı olan antrenmanlarınızda sizlere destek olur. Böylelikle kaslarınızı etkili bir şekilde çalıştırarak verimli antrenmanlar yapmanıza olanak tanır. Unutulmamalıdır ki, başarılı bir antrenman, yüksek kas gelişimi ile doğrudan ilişkilidir. İnsanlar, vücut yapılarına göre üç ana gruba ayrılır: ektomorf, mezomorf ve endomorf. Endomorf vücut tipi, yüksek yağ oranı ile karakterize edilirken, mezomorf tip, belirgin kas yapısı ile dikkat çeker. Ektomorf vücut tipi ise, düşük yağ ve kas oranına sahip olup, genellikle daha ince bir yapıdadır. Bu yüzden, kilo alma konusunda en fazla güçlük çekenler genellikle ektomorf vücut yapısına sahip bireylerdir. Kilo ve hacim ürünlerini tercih eden kişiler, vücut yapılarının gelişimini etkili bir şekilde yönlendirmeyi hedefler.

Kilo ve Hacim Hakkında Bilimsel Araştırmalar

Ağırlık antrenmanlarına yeni başlamış bireyler üzerinde yapılan araştırmalar. Bu kişilerin antrenman sonrasında karbonhidrat içeren içecekler tükettiklerinde. Sekiz haftalık bir süreçte ortalama 2.7 kg kas kütlesi kazandıklarını ortaya koymuştur.

Bir diğer çalışma grubunda ise, katılımcıların bilgisi dışında karbonhidrat içeceklerine kreatin eklenmiş. Ve bu grubun yaklaşık olarak 4 kg kas kütlesi kazandığı gözlemlenmiştir.

Kilo ve hacim kazanımına yardımcı olan ürünlerde sıkça rastlanan kreatin maddesi, kas kütlesi kazanımınıza destek olur. Kreatin, kas hücrelerinizde insülin duyarlılığını artırarak. Alınan kalorilerin enerji depolanması yerine, kas gelişimi için kullanılmasını sağlar.

Kas ve Hacim Ürünlerinin Kullanım Miktarı

Kilo ve hacim kazandırıcı takviyeler, genellikle antrenmanlardan yarım saat ila bir saat önce ve antrenman sonrasında tüketilmelidir. Bu takviyeleri, ekstra kalori ve besin değeri kazanımı amacıyla su yerine süt ile karıştırarak kullanmanız önerilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR