En iyi Termojenik Yağ Yakıcılar Eproteinde!

Termojenik sadece ısı üretmek anlamına gelir. Vücudumuz kalori yaktığında, metabolizmamız içeriden ısı üretir ve bu da yakıt olarak kalori gerektirir. Termojenik süreçler, bu reaksiyonların oluşmasına neden olan metabolik süreçlerden oluşur. En iyi termojenik yağ yakıcılar eproteinde!

Termojenik Yağ Yakıcı Nedir?

Termojenik yağ yakıcılar metabolizmanızla birlikte çalışarak enerji üretmeye yardımcı olan ek gıda takviyeleridir. Sonuç, olarak bir antrenmandan daha fazla yağ ve kalori yakmanız anlamına gelir. Yiyeceklerde ve bazı içeceklerde bulunan bazı kimyasalların termojenez sürecini hızlandıran özellikler içerdiği bilinmektedir.

Bu gıdaların ve içlerindeki belirli kimyasal bileşenlerin diyet ve egzersiz için takviye olarak kullanılabileceğine dair bulgulara yol açmıştır. Termojenez üreten bir dizi yiyecek vardır. Bunlara yumurta, hindistancevizi yağı ve peynir altı suyu proteini dahildir. Peynir altı suyu proteini zaten en yaygın kabul gören egzersiz takviyelerinden biridir. Termojenik bir yağ yakıcı olarak bariz bir seçimdir. Peynir altı suyu proteininden, yağ yakma ve yağsız kas oluşturmak için artan protein gibi ikili fayda elde edersiniz.

Termojenik Yağ Yakıcı Takviyeleri

Termojenik yağ yakıcı takviyeler ya doğrudan metabolizmayı hızlandırarak ya da egzersiz yapma yeteneğinizi artırırlar. Böylece metabolizmayı uyararak vücudumuzun bu doğal süreçleri hızlandırmasına neden olur. Genellikle termojenik yağ yakıcılar, bu denklemin her iki ucuna da yardımcı olacak bileşenlerin bir kombinasyonunu oluştururlar.

Termojenik yağ yakıcılar genellikle basit ve doğal ürünlerdir. Bunlardan bazıları kendi evinizde bulunabilir. Kafein doğal bir termojenik yağ yakıcıdır ve çoğumuz her sabah kahvemizde iyi bir doz alırız. Kafeinden gelen hareketlilik metabolizmanızı uyarır. Termojenik yağ yakıcı takviyeleri, beslenmeyi dengelemeye ve egzersiz performansını artırmaya yardımcı olmak için kullanılır. Diğer takviyelerle birlikte bir dizi yağ yakıcı bileşenler içerir. Örneğin, bazı yağ yakıcılar, metabolizmayı hızlandırarak özellikle yağ yakan kimyasalların bir karışımını içerirler. Ancak yoğun bir egzersiz için size enerji artışı sağlayan ekstra kafein gibi şeyler de içerirler.

Termojenik Yağ Yakıcılar ne işe yarar?

Termojenik yağ yakıcılar, iki tamamlayıcı işlemi geliştirerek çalışır. Birincisi, metabolizmayı hızlandırırlar. İkincisi, kalori ve yağ yakma işini de yapabilmeniz için daha yoğun bir seviyede çalışmanıza yardımcı olurlar. Bu takviyeler, vücudunuzun dinlenme termojenik durumunuzu yükseltmek için tasarlanmışlardır. Bu, yemenin metabolik sürecinin bile kalori yaktığı anlamına gelir. Hepimiz dinlenme metabolik hızı denen şeye sahibiz. Bu, temel yaşam fonksiyonlarını sürdürmek için gerekli olan temel metabolizmadır. Termojenik yağ yakıcılar dinlenme metabolizma hızını artırır.

Egzersizden elde edilen dinamik metabolizma hızını artan dinlenme metabolizma hızına eklediğinizde, yağ yakma konusunda önemli bir avantajınız olur. Termojenik yağ yakıcıların size avantaj sağladığını unutmamak önemlidir. Tamamen egzersizin yerinegeçmezler. Termojenik yağ yakıcıların gerçek yararı, artan dinlenme metabolizması ve egzersizin önemli metabolik işinin kombinasyonuyla olur.

Bazı termojenik yağ yakıcılar da iştahı bastırdığını iddia ediyor. Diğerleri aslında vücudun yağ ve kalori depolama yeteneğini engeller. Örneğin kafein, lipogenez sürecini veya yağ oluşumunu azaltır.

Yeşil çay, vücudumuzun yağa dönüşebilen glikozu emme yeteneğini azaltan ve iştahı bastıran bir kimyasal içerir. Yani termojenik yağ yakıcılar ne işe yarar sorusunun cevabı aslında yağ yakıcıya bağlıdır. Bazıları sadece metabolizmayı geliştirir. Diğerleri birden çok fayda sağlar.

Termojenik Yağ Yakıcı nasıl çalışır?

Termojenik yağ yakıcıların çalışma şekli, kullandığınız yağ yakıcının türüne bağlıdır. Yağ yakıcılar, iştah kesicilerle aynı şey değildir. Bununla birlikte, bazı termojenik yağ yakıcılar, yağ yakıcının etkinliğini artırmak için iştah bastırıcılar içerir. Ancak termojenik yağ yakıcıların "diyet hapı" olmadığını özen göstermeliyiz.

Yağ yakmak için birincil faktörler olarak egzersiz ve sağlıklı beslenmenin yerini almazlar. Yukarıda belirtildiği gibi, termojenik yağ yakıcılar çeşitli şekillerde çalışır. Ancak bazı ana etkileri parçalayabiliriz ve bunların birçoğunun birbirini tamamladığını göreceğiz.

En iyi termojenik yağ yakıcı hangisidir?

Sizler için özel olarak araştırdığımız en iyi termojenik yağ yakıcı listesi ile fit vücut hedeflerinize ulaşabilirsiniz. İşte size en iyi termojenik yağ yakıcı listemiz.

 • Grenade Thermo detonator
 • Trec Nutrition Clenburexin
 • Olimp Thermo Speed
 • Nutrend Thermo Compressed

Termojenez ve metabolizma Burada en iyi örnek yine kafeindir. Kafeinin vücuttaki enerji harcamasını arttırdığı klinik çalışmalarda gösterilmiştir. Kafein ayrıca yağları oksitleyen veya yakan metabolik süreçleri de geliştirir. Kısacası, kafein termojenezi hızlandırır.

Kapsaisin, metabolik sistemleri hızlandıran doğal bir kimyasaldır. Kapsaisin, acı biberde bulunan ve ağzınızda ve dilinizde yanıklara neden olan kimyasaldır. Biberde ne kadar kapsaisin varsa, biber o kadar sıcaktır. Kapsaisinin metabolizmayı hızlandırdığı ve yağ yaktığı da gösterilmiştir. Dil ve ağızdaki bu yanma, vücuttaki yağlar ve kaloriler üzerinde aynı etkiye sahiptir.

Termojenik yağ yakıcılar, sinefrin adı verilen bir kimyasal içeren acı portakal özleri içerebilir. Bu da metabolizmayı hızlandırır. Synephrine yaygın olarak güvenli olarak kabul edilir ve metabolik hızınızı önemli ölçüde artırabilir ve yağ yakabilir.

Yohimbin, hormonları artırarak yağ yakabilen, doğal olarak oluşan başka bir bitki bazlı yağ yakıcıdır. Yohimbin, Afrika yohimbin ağacının kabuğundan elde edilir. Adrenalin, noradrenalin ve dopamin seviyelerini artırabilir. Bu hormonların artan düzeylerinin yağ yaktığı bilinmektedir. Bir çalışma, ölçülü dozlarda yohimbin alan sporcuların önemli yağ yüzdeleri yaktığını gösterdi.

Termojenik Yağ Yakıcılar ve Yağ Depolama

Bazı termojenik yağ yakıcılar, vücutta yağ oluşumunu engelleyen özler içerir. Bu tür bileşenler genellikle metabolizmayı doğrudan hızlandıran kimyasallara ek olarak kullanılır. Böyle bir örnek Garcinia Cambogia'dır. Bu, bazı tropikal meyvelerde bulunur. Vücutta yağ oluşumunu engellediği gösterilen hidroksisitrik asit (HCA) adı verilen özel bir kimyasal içerir.

Bunlar gibi bileşenler, vücut için mevcut olan yağ miktarını azaltarak iki kat etki yaratırken, diğerleri zaten mevcut olan yağları fiziksel olarak yakar. Piyasada bulunan termojenik yağ yakıcılar genellikle tarif edilenler gibi bileşenlerin bir karışımını içerir. Birlikte, yağ yakabilen ve hatta vücudunuzun emebileceği yağ miktarını azaltabilen güçlü bir egzersiz takviyesi sağlarlar.

Kafein ve yeşil çay da iştah bastırıcı olarak işlev görme eğiliminde olduğundan, ilk etapta tükettiğiniz yağ miktarını azaltmanın ek faydasını sağlarlar.

Termojenik Yağ Yakıcılar Güvenli mi?

Bu sorunun cevabı karmaşık çünkü aşağıda ele alacağımız termojenik yağ yakıcılarla ilişkili bazı yan etkiler var. Ancak genel olarak termojenik yağ yakıcılar güvenle kullanılabilir. Almanız gereken bazı önlemler var.

Termojenik yağ yakıcılar, sağlıklı bir diyet ve egzersiz programı kombinasyonu için ideal takviyeler olabilir. Ancak, her şeyde olduğu gibi, bu programları belirli bir ağırlık seviyesini korumanın bir yolu olarak değil, kilo verme yöntemi olarak kullanın. Zinde ve sağlıklı bir vücudu gerçekten koruyan tek şey, düzenli egzersizle birlikte makul ve sağlıklı bir diyettir.

Termojenik yağ yakıcıları kullanırken karbonhidratı kesmeyin. Kalori ve yağ yakarken bile bir tür enerji kaynağına ihtiyacınız olacak. Tüm potansiyel ekstra kalori kaynaklarını ortadan kaldırmanın bir cazibesi vardır. Ancak iyi bir karbonhidrat kaynağı, termojenik yağ yakıcı takviyeler alırken yardımcı olur.

Termojenik yağ yakıcıların çoğu bir tür uyarıcı, genellikle kafein içerdiğinden, bunları kullanmaya başlarken dikkatli olun. Termojenik yağ yakıcılarla ilgili ana şikayetlerden biri, insanlara ciddi ve aşırı yoğun bir kafein tedirginliği vermeleridir. Sizi nasıl etkileyeceğini anlayana kadar önce küçük miktarlar alın. Her zaman egzersizden önce alınız. Açıkçası, onları yatmadan önce almayın.

Termojenik Yağ Yakıcı Nasıl Kullanılır?

Termojenik yağ yakıcı kullanırken özellikle kutu üzerindeki kullanım talimatına uymak gerekir. Her marka farklı mg dozlarda bileşen ihtiva ettiği için kullanım miktarını en iyi üreticiler bilmektedir.

Genel kullanım önerisi olarak sabah aç karnına 1 kapsül ve egzersiz öncesi 1 kapsül alınabilir. Daha sonra tolerasyon durumuna göre doz artırımı yapılabilir. Termojenik yağ yakıcılar özellikle uyarıcı içerdiklerinden yatmadan önce alınmamalıdır.

Termojenik Yağ Yakıcılar Yan Etkileri

Piyasada çok çeşitli termojenik takviyeler bulunduğundan, hangisinin en güvenli olduğunu belirlemek zor olabilir. En iyi stratejilerden biri, ürünleri almadan önce incelemeleri okumaktır. Bazen insanlar sırf önerildiği gibi almadıkları için kötü yorumlar yaptıklarından şüpheci bir gözle okuyun. En yaygın yan etkilerden bazıları, termojenik yağ yakıcılarda bulunan uyarıcılarla ilişkilidir. Bu yan etkiler şunları içerir:

 • Huzursuzluk
 • Uyku sorunu, uykusuzluk
 • Baş ağrısı
 • İshal
 • Mide rahatsızlığı
 • Yüksek kalp atış hızı
 • Yüksek kan basıncı
 • Endişe

Yine de takviyeleri belirtildiği şekilde alarak ve bunları her zaman sağlıklı bir egzersiz programının parçası olarak alarak bu yan etkilerin çoğundan kaçınılabilir. Termojenik yağ yakıcılar diyet hapı değildir. İdeal olarak, kafeinden gelen artan enerji, egzersiz için motivasyona katkıda bulunur. Vücudunuzu ve kaslarınızı ciddi şekilde çalıştırıyorsanız, kafeinden kaynaklanan kaygı olasılığını azaltırsınız. Termojenik yağ yakıcı takviyeleri alırken sağlıklı bir diyet yiyerek mide bulantısı ve mide rahatsızlığı önlenebilir.

Termojenik Yağ Yakıcılar: Sık Sorulan Sorular

Yağ Yakımını ne artırır?

Yağ yakımı sadece yağ yakıcı takviyelerle olabilecek bir durum değildir. Burada önemli olan yağ yakıcı takviyeleri bir diyet ve egzersiz programı ile desteklemektir. Genel olarak yağ yakmak ve metabolizma hızınızı artırmak istiyorsanız. Kas kütlenizi artıracak bir egzersiz programı ile kullanmaya başlayabilirsiniz.

Spordan Önce Yağ Yakmak için ne içmeli?

Spordan önce yağ yakmak için bir termojenik yağ yakıcı veya karnitin içilebilir. Ayrıca Kafein içerikli gıda takviyeleri yağ yakmaya yardımcı olabilir.

Thermonator Nedir, Nasıl Kullanılır?

Thermonator bigjoy markasının yağ yakmaya yarayan termojenik bir yakıcı ürünüdür. Kapsül formda thermonatorü sabah aç karnına 2 kapsül agzersizden önce 2 kapsül içilebilir. Sıvı formada olanı ise egzersizden 20-30 dk önce 1 ölçek alınabilir.

Yağ yakımını ne durdurur?

Yağ yakımını genel olarak şu kriterler durdurabilir.

 • Yavaş bir metabolizma
 • Genetik faktörler
 • Kas kütlesin az olması
 • Vücutta yağ ve karbonhidrat oranın yüksek olması
 • Trioid hastalığı
 • Cinsiyet
 • Yaş

Hızlı yağ yakmak için ne yapmalı?

Hızlı bir şekilde yağ yakmak istiyorsanız aşağıdaki vereceğimiz kriterlere uyarak hedeflerinize çabuk bir şekilde ulaşabilirsiniz.

 • Kalorisi yüksek gıdalardan uzak durmak
 • Gün içinde metabolizmayı hızlandıran besinler tüketmek
 • Düzenli Egzersiz
 • Anaerobik ve aerobik çalışmalar
 • Genel kas kütlesini artırmak
 • Karnitin, CLA, Termojenik yağ yakıcı gibi takviyeler almak.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR