1

Vitaminler ve Eklem Sağlığı

Vitaminler ve eklem sağlığı, sporcular ve özellikle yoğun egzersiz yapanlar için önemlidir. Ayrıca beslenmenin yetersiz veya eksik olduğu durumlarda vitaminlere ihtiyaç duyabiliriz. Sağlıklı bir eklem için takviyelerden faydalanabilirsiniz.

Vitaminler

Vitaminler hücresel metabolik(yapım/yıkım) reaksiyonlar için gereklidir. Vücutta yeterli miktarda oluşturulmadığı için dışarıdan alınmasında fayda vardır. Mineraller vücudun kimyasal dengesinde rol alırlar. Minerallerin birbiriyle olan bağları kuvvetlidir. Vücudumuzda birinin eksik veya fazla olması zincirleme olarak bizi etkiler.

Eklem Sağlığı

Eklemlerinizi sağlıklı tutmak, koşmanıza, yürümenize, zıplamanıza, spor yapmanıza olanak tanır. Fiziksel aktivite, dengeli beslenme, ters hareketlerden kaçınma ve bol uyku, sağlıklı kalmanıza ve eklemlerinizi de sağlıklı tutmanıza yardımcı olacaktır. Fakat tüm bunlara rağmen eklemlerimiz gıda takviyelerine ihtiyaç duymaktadır. Eklem sağlığınız için glucosamin, chondrotin, msm, omega-3 (balık yağı) gibi ek gıda takviyelerinden destek alabilirsiniz.

Vitaminler ve Eklem Sağlığı Öne Çıkan Ürünler

Özellikle en iyi sporcu vitaminleri olarak Olimp Vita-min Multiple Sport, Torq nutrition Full Spektrum sayabiliriz. Eklem sağlığı için ise, olimp glucosamine plus, Hardline Glucosamine chondroitin ve msm, ingobio Flex olarak tercih edilenler olarak söyleyebiliriz.

Vitaminler ve Eklem Sağlığı Fiyat

Tüm sporcu besinlerinde olduğu gibi vitamin ve eklem sağlığı ürünlerinde de fiyatlar değişebilmektedir. Marka, kalite ve ambalaj gibi kriterler fiyat belirlenmesinde önemlidir. En uygun fiyata vitamin ve eklem sağlığı ürünleri için online sitemizden güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR