Tablet ve Kapsül Amino Asit asdfsasdfsa Srius Life Sirius Alpha Gpc L-alfa Gliserilfosforilkolin 60 Mg 300 Kapsül
Tablet ve Kapsül Amino Asit asdfsasdfsa Srius Life Sirius Alpha Gpc L-alfa Gliserilfosforilkolin 60 Mg 300 Kapsül

Sirius Alpha Gpc 300 Mg 60 Kapsül

Fiyat : ₺319,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺289,00(KDV Dahil)
  • FormKapsul
  • MenşeiTürkiye
  • Son Kullanım Tarihi 04.2023

Sirius Alpha Gpc 300 Mg 60 Kapsül Paket Özellikleri

Marka: Sirius Life

Servis Miktarı: 1 Kapsül

Servis Sayısı: 60

Alpha Gpc Nedir? Ne İşe Yarar?

Alpha-GPC (Alfa-gliserofosfokolin veya bazen sadece gliserofosfokolin), kolin açısından zengin çeşitli gıda ürünlerinde bulunmasına rağmen, daha yüksek dozlarda farmakolojik olarak aktif görünen kolin içeren bir ek gıda takviyesidir.

Alpha-GPC, ağızdan alındıktan sonra vücuda kolin vermesi ve bunu yaparken en etkili kolin ön maddesi olması (hem sistemik hem de beyin kolin konsantrasyonlarını etkileyebilmesi) nedeniyle takviye olarak sunulmaktadır. Alfa-GPC molekülünün (gliserofosfat) diğer yarısının sağlanması nedeniyle, alfa-GPC'nin ayrıca, kolin ön ilaçlarına atfedilen yaygın bir mekanizma olmayan hücresel zarların yapısını da desteklediği görülmektedir.

Alfa-GPC'nin oral takviyesi, bilişsel güçlendirici özelliklere sahip göründüğü için nootropik amaçlar için kullanılmaktadır. Bilişsel düşüş oranını azaltma konusunda, yüksek dozlarda (1.200 mg) alfa-GPC, hafif ila orta dereceli Alzheimer hastalığında bir şekilde etkili gibi görünmektedir ve standart tedaviyle (asetilkolinesteraz inhibitörleri) iyi çalışır.

Sporcular, büyüme hormonu üretimini artırma (şimdiye kadar sadece akut artışlar rapor edilmiştir, bu nedenle argininin büyüme hormonu üzerinde sahip olduğu aynı etkilere sahip olabilir ve güç çıkışını artırma yeteneği nedeniyle bazen Alfa GPC kullanırlar.

Alpha Gpc Yan Etkileri

Alfa GPC sağlıklı yetişkinlerde hem güvenli hem de iyi tolere edilir, ancak bazı yan etkiler bildirilmiştir. Kullanıcılar nadirde olsa baş ağrısı, yorgunluk, sinirlilik, bulantı, ishal ve gastrointestinal sıkıntı yaşayabilirler. Yüksek dozaj alan kullanıcılar arasında olumsuz yan etkiler daha sık ortaya çıkabilir. Alpha GPC'nin hamile kadınlar üzerindeki etkileri hakkında çok az araştırma yapılmıştır, bu nedenle hamile veya emzirenlerin kullanımından kaçınmaları önerilir.

Sirius Alpha Gpc 300 Mg 60 Kapsül Kullanımı

Bir yemekle ya da sağlık uzmanınızın belirttiği şekilde günde 1 ila 2 kez 1 kapsül alın.

NOT: Sirius Alpha kesinlikle ilaç değildir. Gıda takviyesidir.

Ürün Şekli
Kapsül
Benzer Ürünler
En Yeniler

Amino asitler protein üreten inşa bloklarıdır. Vücudunuz bu blokları legolara benzer bir şekilde birleştirerek kasa çevirir. Vücut kendi kendisine amino asit üretebilse bile bu miktar istediğiniz düzeyde olmayabilir. Kısaca amino asitler Vücudumuzun asit seviyelerinin düzenlenmesi, Bağışıklık sistemimizin düzenlenmesi, Vücudumuzun ihtiyacına yönelik olarak yararlı maddelerin aktarımı, bedenimizin enerji deposuna destek olması sayılabilir.