Vitargo Markalı Ürünler Detaylı inceleme

Vitargo Markalı Ürünler Detaylı inceleme

Vitargo Markalı Ürünler Detaylı inceleme

Vitargo Nedir?

Vitargo, geleneksel şeker kaynaklarından daha hızlı sindirilen, molekül başına daha fazla karbonhidrat sağlayan ve bunu daha hızlı yapan yüksek glisemik indeksli bir karbonhidrattır.

Vitargo Özellikleri Nelerdir?

Vitargo performans veya kas büyümesi için bir spor veya toparlanma içeceğinde yakıt dağıtımı söz konusu olduğunda daha fazla 'paranızın karşılığını tam olarak' sağlar.

Vitargo’ nun araştırmalarla kanıtlanmış faydaları arasında egzersiz sırasında ve sonrasında daha hızlı yakıt dağılımı ve seanslar arasında daha hızlı yakıt ikmali yer alır. Her iki durumda sıradan karbonhidrat kaynaklarına kıyasla performans için fayda sağlar.

Vitargo Detaylı Açıklama

Vitargo , dekstroz, fruktoz, maltodekstrin ve diğer glikoz polimerleri gibi sıradan karbonhidrat kaynaklarına göre çeşitli avantajlar sağlayan patentli bir işlem kullanılarak çeşitli nişasta kaynaklarından (ama esas olarak arpa) elde edilen özel olarak tasarlanmış bir karbonhidrattır (CHO).

İlk olarak, Vitargo yüksek moleküler ağırlıklı bir glikoz polimeridir. Bu vitargo’ nun ayrı moleküllerinin aslında birçok ayrı glikoz (şeker) biriminin uzun zincirleri olduğu, ancak benzersiz bir dallı oluşumla sıkıca sarıldığı anlamına gelir. Bu nedenle, diğer şekerlere kıyasla daha az miktarda toz halinde daha fazla glikoz bulunur. İkinci olarak, bu, suyla karıştırıldığında, Vitargo’ nun sporcu içeceklerinde kullanılan diğer karbonhidrat kaynaklarına göre karbonhidrat gram başına daha düşük bir ozmolaliteye sahip olduğu anlamına gelir; yani , optimal miktarda karbonhidrat sağlamak için bir içecekte daha az Vitargo molekülüne ihtiyaç vardır.

Suyla karıştırıldığında yüksek moleküler ağırlık ve düşük ozmolalite kombinasyonu, Vitargo 'nun hızla glikoza sindirildiği, kana kolayca emildiği ve bu nedenle şişkinlik hissi ve minimum düzeye indirgediği yüksek glisemik indeksli (GI) bir karbonhidrat kaynağı olduğu anlamına gelir.

Araştırmalar Vitargo Hakkında Ne Söylüyor ?

 • Maltodekstrin veya geleneksel şeker kaynakları içeren içeceklerle karşılaştırıldığında, Vitargo içeren bir içecek
 • Mideden boşalır ve özellikle hızın iki kat daha fazla olduğu ilk 10 dakikada kan dolaşımına daha hızlı emilir.
 • Alımdan sonraki ilk 60 dakika içinde daha yüksek kan şekeri (~%30) ve insülin (~%80) konsantrasyonları ile sonuçlanır
 • Egzersizden sonraki ilk iki ila dört saat içinde kasta daha hızlı (~%70) kas yakıt ikmali (aka glikojen sentezi) oranlarına yol açar (ilginç bir şekilde, Vitargo alımından sonraki gerçek glikojen sentezi oranları daha önce yayınlanmış olanlardan daha yüksektir çok çeşitli karbonhidrat kaynakları kullanan araştırma
 • İki yoğun egzersiz seansı arasında toparlanma içeceği olarak tüketildiğinde dayanıklılık performansında %20-25'lik bir iyileşme sağladı.

Vitargo Verimlilik Tablosu

Bu Pratikte Ne Anlama Geliyor?

Performans: Antrenman ve performans sırasında tüketilen bir sporcu içeceğine ana karbonhidrat kaynağı olarak Vitargo dahil edilmesi, gastrointestinal fonksiyon üzerinde herhangi bir olumsuz etki olmaksızın, yakıtın büyük miktarlarda hızlı bir şekilde iletilmesini sağlayarak sporculara fayda sağlayacaktır. Vitargo içeren , örneğin Vitargo Electrolite ve carboloader, en iyi şekilde formüle edilmiş bir spor içeceği, aşağıdakiler dahil olmak üzere yoğun aktiviteler sırasında bir yakıt ve sıvı kaynağı olarak en iyi şekilde kullanılır: Futbol, ​​ragbi, basketbol gibi takım sporları, örneğin devre arasında veya oyunda aralar; triatlon, yol bisikleti ve maraton gibi dayanıklılık sporları; veya tenis gibi yüksek yoğunluklu sporlar.

İyileşme ve Onarım: Vitargo 'nun bir içeceğine veya protein-karbonhidrat toparlanma içeceğine ana karbonhidrat kaynağı olarak dahil edilmesi, rehidrasyon için sıvının daha hızlı verilmesine ve daha yüksek kan şekeri ve insülin konsantrasyonlarına yol açacaktır, bu da daha yüksek oranlarda kas yakıt ikmali sağlayacaktır, ve potansiyel olarak kas dokusu onarımı ve büyümesi (aka protein sentezi). Basit bir ifadeyle, bu, oturumlar arasında daha hızlı iyileşme anlamına gelecektir.

Diğer CHO kaynakları: Piyasada çeşitli nişastalardan (örn. mumlu mısır nişastası) elde edilen benzer karbonhidrat kaynakları mevcuttur, ancak bunların çok azı Vitargo 'nun benzersiz özelliklerine sahiptir veya bunların yararlılığını desteklemek için hakemli araştırmalara sahiptir.

Özet:

 • Vitargo ABD dahil olmak üzere birçok ülkede satmak için özel lisansa sahiptir.
 • Vitargo mumsu mısır, arpa nişastası veya patatesten sentezlenebilir. Kilit nokta, kendine özgü, özel, patentli moleküler baskısına sahip olmaktır. Bu, yukarıdaki kaynaklardan herhangi biriyle yapılabilir. Mumlu mısır nişastası DEĞİLDİR - jenerik mumlu mısır nişastası YAVAŞ SİNDİRİMLİ bir nişastadır. Doğru şekilde özü çıkarılmadığı sürece bu ürün değildir ve bu nedenle beyaz ekmekten daha etkili veya hatta daha düşük olmayabilir.
 • Mide ve bağırsaklardan geçerek kan dolaşımına maltodekstrin ve şekerden 2 kat daha hızlı geçer.
 • Bir antrenmanın ardından kaslarda ve karaciğerde glikojeni maltodekstrin ve şekerlerden 1,7 kat daha hızlı yenileyebilir.
 • Tüketimi takiben maltodekstrin ve şekerlerden 1.8 kat daha yüksek ve daha hızlı insülin salınımını önemli ölçüde artıracak ve bu da glikojen yenilenmesine yardımcı olacaktır.
 • Düşük ozmolalitesi ve yüksek moleküler ağırlığı nedeniyle mideden çok hızlı geçer. Bu nedenle şişkinlik olmaz. Vitargo molekülünün geniş dallanması nedeniyle hızla sindirildiği için kana iki kat daha hızlı girer.
 • Yakın zamanda yapılan yeni bir çalışma, bu ürün ile karnitin kombinasyonunun, vücut yağını yakmaya devam ederken kas karnitin ve glikojen depolarını büyük ölçüde artırabileceğini göstermiştir.

Vitargo Markalı Ürünleri Nereden Satın Alabilirim ?

Vitargo markalı ürünleri Tek yetkili distribütörlerden aracısız bir şekilde tedarik ederek %100 orijinal vitargo markalı ürünleri eprotein.com.tr sitemizden ve İstanbul Çekmeköy mağazamızdan inceleyebilir, satın alabilirsiniz.

Vitargo Ürün İnceleme

Etiketler: Vitargo Markalı Ürünler Detaylı inceleme, Vitargo nedir, Vitargo özellikleri, Vitargo satın al
Nisan 07, 2022
Listeye dön