En iyi 10 BCAA Takviyesi

En iyi 10 BCAA Takviyesi

En iyi 10 BCAA Takviyesi

Daha yaygın olarak BCAA'lar olarak bilinen dallı zincirli amino asitler, lösin, izolösin ve valin temel amino asitlerini içerir.

BCAA'lar, dallanmış bir yapıya sahip oldukları ve iskelet kasında parçalanan tek amino asit oldukları için diğer amino asitlerden farklıdır. Temel olarak kabul edilirler çünkü onları diyetiniz boyunca tüketmeniz gerekir.

Sporcular ve spor salonuna gidenler genellikle performansı artırmak, ağrıyı azaltmak ve kas yorgunluğunu önlemek için BCAA takviyeleri alırlar.

BCAA takviyelerinin etkinliği üzerine yapılan araştırma sonuçsuz. Bununla birlikte, hala bir BCAA takviyesi denemekle ilgileniyorsanız, en iyi 10'u topladık.

Dallı zincirli amino asit (BCAA) takviyeleri, atletik performansı artırma yetenekleri nedeniyle hem sporcular hem de spor salonuna gidenler arasında popülerdir. İşte en iyi 10 BCAA takviyesi.

En iyi BCAA markası nasıl seçilir

Daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulurken, bazı araştırmalar BCAA takviyelerinin atletik performansı iyileştirebileceğini öne sürmektedir.

Doğru dozaj veya alım zamanından emin değilseniz, Bcaa Ne Zaman Kullanılır ? adlı makalemizi inceleyebilir yada  spor beslenmesinde uzman bir diyetisyene danışabilirsiniz.

BCAA'ları takviye etmek, siroz gibi bazı karaciğer hastalıkları olanlara yardımcı olabilir. Bu durum karaciğer skarlaşması ile karakterizedir. Sirozunuz varsa, sizin için güvenli olduğundan emin olmak için BCAA'ları almadan önce bir sağlık uzmanına danışın.

Bir BCAA takviyesi için alışveriş yaparken, yalnızca üçüncü taraf testleri ve Gıda ve İlaç İdaresi'nden (FDA) mevcut İyi Üretim Uygulamaları (cGMP) sertifikası gibi güvenlik ve kalite standartlarına uyan güvenilir markalardan takviyeler satın alın.

Bazı takviyelerin ilave şekerler, glüten, soya ve yapay tatlandırıcılar içerebileceğini unutmayın. Bunlardan herhangi birinden kaçınmak istiyorsanız, içerik listelerini okuduğunuzdan emin olun.

Son olarak, sizin için en uygun BCAA takviyesi türünü düşünün. Örneğin, hapları yutmakta zorluk çekiyorsanız, toz formunda kullanmak iyi bir seçim olabilir.

BCAA takviyeleri genellikle güvenli kabul edilir. Bununla birlikte, özellikle tıbbi bir sağlık durumunuz varsa, yeni bir takviyeye başlamadan önce sağlık uzmanınıza danışmak en iyisidir.

Ek olarak, hamile veya emziren kişiler için BCAA takviyeleri önerilmez.

En iyi BCAA Markalarını Nasıl seçtik

Piyasada birçok ürün var, bu da hangisinin en iyisi olduğunu merak etmenize neden olabilir. Bu makale, aşağıdaki kriterleri karşılayan BCAA takviyelerini listeler:

Kalite. BCAA takviyeleri, cGMP kriterlerine uyan tesislerde üretilmektedir. Ayrıca, ideal olarak bir üçüncü taraf kuruluş tarafından saflık ve doğruluk açısından test edilirler.

İçindekiler. BCAA takviyeleri, kullandıkları tatlandırıcılar, renklendiriciler ve aromalar dahil olmak üzere incelenmiştir.

Sağlık ve Güvenirlik. BCAA ek ürünleri, doktorlar ve diyetisyenler gibi sağlık uzmanları tarafından güvenilmektedir.

İnceleme. Markalar ve BCAA takviyeleri, eprotein tarafından sağlık ve ticari standartlarını karşıladıklarından emin olmak için denetlenmiştir.

Not: Sıralama alfabetik sıraya göre dizilim sağlanmıştır. Bir ürünün ilk sıralarda olması en iyisi anlamına gelmemektedir.

 

1) Cnp Pro Bcaa Burst 750 Gr

Marka: Cnp Nutrition

Servis Miktarı: 1 Servis (12,5 gr)

Servis Sayısı: 60

8:1:1 oran bcaa

Sıfır şeker

Hızlı emilen ve kolay karıştırılabilir amino asit içeceği

Cnp Pro Bcaa Burst 750 Gr Açıklama

Cnp Bcaa Burst

CNP Pro BCAA Burst, kolayca karışabilen ve egzersiz hedeflerinizi desteklemek için egzersiz öncesi, sırasında veya sonrasında kullanılabilen harika bir tatlandırılmış dallı zincirli amino asit içeceğidir. Amino asitler proteinin yapı taşlarıdır, bu nedenle CNP Pro BCAA Burst'un her bir porsiyonu, taurin, beta alanin ve sitrülin malat ile birlikte BCAAs lösin, izolösin ve valinin gelişmiş bir karışımını sağlar. BCAA Burst, vücudunuza en uygun oranda sabit bir amino asit kaynağı sağlamak için egzersiz yapılmayan günlerde bile rahat ve kolaydır.

2) Grenade Defend BCAA

Grenade Defend Bcaa

Mikronize, peptit ve serbest formda 2:1:1 oranında Branched Chain Amino acid, (lösin, izolösin, valin), glutamine amino asitleri, hindistan cevizi tozu suyu ve vitamin minerallerle desteklenmiş bir Bcaa takviyesidir. Antrenman öncesi veya sonrası, antrenman sırasında suya lezzetli bir alternatif olarak veya gün boyunca gerekli hidrasyonu sağlamak için herhangi bir zamanda tüketilebilir. Kutu içerisindeki huni sayesinde, aktivite halindeyken kullanım sağlar ve BCAA 'yı herhangi bir şişeye kolaylıkla boşaltmanıza olanak sağlar. Shaker taşımaya gereksinim duymazsınız.

Defend BCAA Ne işe Yarar?

Ağır ve sıkı antrenman yapıyorsanız ve kaslarınızda maksimum potansiyele ulaşmayı istiyorsanız, mümkün olduğunca onları katabolik (yıkım süreci) etkilerden korumanız gerekir. Bu kas yıkımını önlemek anlamına gelir! Kas büyümesi söz konusu olduğunda en temel, kaçınılmaz gerçek, gün boyunca kas dokusuna eklendiğinden daha fazla amino asidin girmesini sağlamanız gerektiğidir.

Bu hassas ama çok önemli dengeyi elde etmek için, en önemli amino asitleri kaslarınız için düzenli olarak hazırlamalısınız. İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu en anabolik ve anti-katabolik amino asitlerin tümü ile inanılmaz lezzetli bir toz içecek karışımda formüle edilmiştir, bu nedenle kaslarınıza en güçlü yapı taşlarını sağlama konusunda asla eksik kalmayacaksınız. Kas büyümesi ve onarımı için bu gereklidir. Gün boyunca, diyetinizde amino asit profilini artırmak için yemeklerle birlikte veya bir anti-katabolik olarak öğünler arasında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca, BCAA'lara daha geniş bir spektrum alternatifi olarak mükemmel bir Antrenman İçi veya Antrenman Sonrası takviyesi (protein tozunuzla birlikte) yapar.

Unutmayın, Defend, kas yıkımını önlemek ve egzersiz toparlanmasını, gücünü ve yağsız kas kütlesini en üst düzeye çıkarmak isteyen sporcular ve askeri personel için tasarlanmıştır. Kas inşa etmek ve onarmak için gereken her amino asidi içeren gelişmiş, yeni, tam spektrumlu bir amino asit ürünüdür. Ayrıca, Defend'de bulunan amino asitlerin neredeyse tamamı, daha geniş bir absorpsiyon ve kinetik aralığı için hem peptit bağlı hem de serbest formlarda sunulur. Son olarak, hayati amino asit yükünün emilimini, alımını ve tutulmasını artırmak için temel besinlerle formüle edilmiştir.

Defend Bcaa Özellikleri

-Fermente BCAA ördek tüyü veya insan saçı yok (genellikle diğer ürünlerde BCAA kaynağı olarak kullanılır)

-Glutamin, Toz Hindistan Cevizi Suyu ve Elektrolitler ilaveli

Sertifikalı yasaklı madde içermez.

-Patentli bileşenler Pepform Lösin ve Glutamin Peptidleri (peynir altı suyu proteinlerinden izole edilmiştir, biyolojik olarak kullanılabilirliği yüksek formlar)

-Mikronize amino asitler – geliştirilmiş çözünebilme ve dağılım

-Yeni Lezzet Teknolojisi – önemli ölçüde geliştirilmiş 3 aroma

-Grenade hunisi her kutuya dahildir

-Kendi hedeflerinize göre uyarlamak için herhangi bir Grenade Essentials serisiyle desteklenebilir

-GDO'suz 

3) Multipower Bcaa Powder

Bcaa Powder 2:1:1 400 Gr

Multipower, 2:1:1 oranında esansiyel amino asitler; valin, lösin ve izolösin çeren kas yapılanması onarımı sağlayan toz formda mükemmel aromada bir bcaa takviyesidir. Bu üç amino asidin moleküler yapısı dalları içerdiğinden dallı zincirli amino asitler olarak adlandırılırlar. Son zamanlarda kas proteininde büyük miktarlarda bulundukları için kas için çok önemli oldukları tespit edilmiştir.

Bcaa Powder Faydaları

Multipower BCAA, en ideal 2:1:1 oranında üretilmiştir. Her porsiyon 6 gram BCAA içerir (3 gram lösin, 1,5 gram valin ve 1,5 gram izolösin). BCAA amino asitlerinin kas yıkımının azalması, kas inşasının artması gibi etkilere sahip olduğu bilinmektedir. BCAA sporculara bu konuda destek olabilir. Özellikle lösin amino asidi kas protein sentezine yardımcı olmaktadır.

Bcaa Powder Özellikleri

- Her bir serviste 6000 mg BCAA

- Laktoz, gluten ve aspartam içermez

- 2:1:1 Oran (3gram lösin, 1,5 gram valin ve 1,5 gram izolösin)

- Mükemmel Kiraz aroması

4) Nutrend Bcaa Powder 500 Gr

Nutrend Bcaa Powder

Yeni pratik formda dallı zincirli amino asitli esansiyel amino asitlerdeki en iyi oran olarak gösterilen 4:1:1 BCAA ( L-lösin, L-izolösin, L-valin) içerikli üründür.

Ürün L-glutamin ile zenginleştirilmiştir, kas protein metabolizmasının desteği ve kas metabolizmasının gelişimin sağlar. Glikojen kaynağının yenilenmesine yardımcı olur. Ürünün yüksek çözünürlük özelliği ile hızlı emilimi garanti edilir.

Nutrend Bcaa 4:1:1 Powder 500 Gr Özellikleri

Her serviste;

6000 Mg BCAA

Hızlı kas yenilenmesi

2713 mg glutamin
Etkin kullanım, emilim
Mükemmel çözünürlük
Şekersiz

5) Nutrever Bcaa Powder

Nutrever Bcaa Powder

Nutrever Bcaa Powder, her porsiyonda ekstra 8 g BCAA içeriğiyle alternatifleri arasında öne çıkmıştır. Ayrıca Nutrever BCAA Powder 2:1:1 oranında lösin, izolösin ve valin içermektedir. Harika ice tea şeftali tadıyla eşsiz lezzetine doyamayacaksınız

Nutrever Bcaa Powder Özellikleri

-Her bir serviste 8000 mg BCAA 

-L-glutamin takviyeli

-Laktoz gluten ve aspartam içermez

 

6) Olimp Bcaa Xplode Powder 500 Gr

Olimp Bcaa Xplode Powder 500 Gr

Olimp BCAA xplode, toz formda dallanmış zincirli amino asitleri (lösin, valin, izölösin), glutamin ve B6 vitamini ihtiva eden toz formda Bcaa takviyesidir.

Bcaa Xplode Powder Ne işe Yarar ?

BCAA'lar vücudun toplam amino asit havuzunun büyük bir bölümünü oluşturur.

Birlikte, vücudunuzda bulunan tüm temel amino asitlerin yaklaşık %35-40'ını ve kaslarınızda bulunanların %14-18'ini temsil ederler.

Diğer amino asitlerin çoğunun aksine, BCAA' lar çoğunlukla karaciğerden ziyade kasta parçalanır. Bu nedenle egzersiz sırasında enerji üretiminde rol oynadıkları düşünülmektedir.

BCAA' lar vücudunuzda birkaç başka rol oynar.

İlk olarak, vücudunuz bunları protein ve kas için yapı taşları olarak kullanabilir.

Ayrıca karaciğer ve kas şeker depolarını koruyarak ve hücrelerinizi kan dolaşımınızdan şeker almaya teşvik ederek kan şekeri seviyenizi düzenlemede rol oynayabilirler. Dahası, BCAA' lar beyninizdeki serotonin üretimini azaltarak egzersiz sırasında hissettiğiniz yorgunluğu azaltmaya yardımcı olabilir.

Üçünden lösinin, vücudunuzun kas proteinleri oluşturma kapasitesi üzerinde en büyük etkiye sahip olduğu düşünülmektedir.

Bu arada, izolösin ve valin, enerji üretmede ve kan şekeri seviyenizi düzenlemede daha etkili görünüyor.

Bcaa Xplode Powder 500 Gr Özellikleri

-Her serviste 6000 mg 2:1:1 oranlı Bcaa

-B6 ve Glutamin ilaveli

-Lezzetli aromalar

-Her kutu 50 servis

 

7) Olimp Bcaa 20:1:1 Xplode Powder 200 Gr

Olimp Bcaa 20:1:1 Xplode

Yüksek lösin, valine ve izolösin amno asitlerini içeren 20:1:1 oranı ile protein sentezi için b6 ilaveli mükemmel kompleks toz formda bir Bcaa takviyesidir.

20:1:1 oranında lösin, valin ve izolösin içermenin yanı sıra 5 g farmakolojik olarak saf, süper mikronize BCAA amino asitleri ile birlikte, magnezyum, çinko mineralleri ve B6 vitamini içermektedir.

Bcaa 20:1:1 Xplode 200 Gr Ne işe yarar?

Bcaa; Üç amino asitten oluşan serbest form amino asitlerdir. Protein sentezine ve onarım sağlamaya yardımcı olur.

Magnezyum; insan vücudunda en çok bulunan dördüncü mineraldir. Vücudunuzun ve beyninizin sağlığında birkaç önemli rol oynar.

Çinko; Çinko, vücudunuzda birçok hayati rol oynayan bir besindir. Vücudunuz doğal olarak çinko üretmediğinden, onu yiyeceklerden veya takviyelerden almanız gerekir.

B6 Vitamini; Piridoksin olarak da bilinen B6 Vitamini, vücudunuzun çeşitli işlevler için ihtiyaç duyduğu suda çözünür bir vitamindir. Protein, yağ ve karbonhidrat metabolizması ve kırmızı kan hücrelerinin ve nörotransmitterlerin oluşturulması için önemlidir 

Bcaa 20:1:1 Xplode 200 Gr Özellikleri

Her bir serviste 5 gr Bcaa

20 katı oranla yüksek lösin (20:1:1)

B6, çinko ve magnezyum mineralleriyle zenginleştirilmiş içerik

8) Ostrovit Bcaa 2-1-1 400 Gr Açıklama

Ostrovit Bcaa 2:1:1

OstroVit Bcaa üç dallı zincirli amino asitler lösin, valin, izölösin den oluşan, fiziksel olarak aktif insanlar için birinci sınıf BCAA takviyesidir. Ostrovit Bcaa, gereksiz dolgu maddeleri ve diğer katkı maddelerini içermez. Mikronizasyonu en üst seviyededir. Ürünün biyoyararlanımı ve yüksek çözünürlüğü sayesinde hemen kana karışmaktadır.

- 1 kutuda toplam 400 gr BCAA,

-  Dolgu maddesi içermez,

-  Ürün 40 porsiyon içerir,

-  Amino asit oranı 2:1:1 (lösin, valin, izolösin)

Ostrovit BCAA 2-1-1 Dallı Amino Asitler Nedir?

BCAA (Dallı Zincirli Amino Asitler) dallı zincirli amino asitlerdir. Lösin, valin, izolösin. Bu bileşikler, kimyasal yapılarındaki genişletilmiş yan zincir nedeniyle bu adı almıştır. Oksijen amino asitler grubuna aittirler ve vücudumuz bunlaru sentezleyemediği için beslenmemizde gereklidir. Protein sentezi için ayrılmaz bir elementtirler ve kaslarımızın %30’dan fazlası BCAA’lardan oluşur. Kuşkusuz diyetimizdeki BCAA’lar sadece sağlık için değil aynı zamanda kas geliştirme, zorlu antrenmanlardan sonra yenilenme ve vücut yağını azaltma için de temeldir.

Ostrovit Bcaa 2-1-1 Ne işe Yarar?

- Kas dayanıklılığını arttırmaya yardımcı olur.

- BCAA kullanımı sırasında lipoliz artar, yani yağ asidi oksidasyonu ile vücut yağını azaltmak için ideal bir takviyedir.

- BCAA, egzersiz sonrası fiziksel ve zihinsel yorgunluğu azaltır.

- BCAA’yı enerji kaynağı olarak kullanmak, kas glikojeninden tasarruf ederek yıkımı önleyebilirsiniz.

 

9) Phd Nutrition Bcaa Intra 450 Gr

Phd intra Bcaa

Branched chain amino asit, CocoMineral Hindistan Cevizi Suyu Özütü, Hidrolize Peynir Altı Suyu İzolatı, L-Glutamin ve C Vitamini ile formüle edilmiş benzersiz ve yenilikçi bir dallı zincirli amino asit içeceğidir. Müthiş aroma lezzetiyle, ferahlatıcı bir antrenman takviyesine ihtiyacınız olduğunda idealdir.

Phd Bcaa Intra Kimler İçin Uygundur?

Egzersiz sırasında kas yıkımını önlemek için enerji seviyenizi yükselten Bcaa + elektrolit içeriğiyle, erkekler ve kadınlar için idealdir. Vejetaryan beslenenler için uygundur ve egzersiz sırasında vücut hedeflerinize ve gerekli performansa ulaşmanıza yardımcı olmak için özel olarak üretilmiştir.

Phd Bcaa Intra Özellikleri

2400 mg L-Glutamin ile birlikte 15 gramlık porsiyon başına 7 gram BCAA temel dallı zincirli amino asit verilmesine yardımcı olmak için premium hidrolize peynir altı suyu izolatı ile formüle edilmiştir. Vücutta bulunan en bol amino asittir. Şartlı olarak esansiyel bir amino asit, yani vücudumuzun egzersiz sırasında sentezlediği miktara kıyasla daha fazla kullandıkları anlamına gelir. Ayrıca egzersiz sırasında ter yoluyla kaybedilen elektrolitleri yenilemenize yardımcı olan sodyum ve potasyum elektrolitlerini içeren hindistancevizi suyu özütü içerir. Buna ek olarak, yorgunluğu azaltmaya yardımcı olduğu bilinen C vitamini de eklenmiştir.

-Yoğun antrenmanlarda kas dokularınızın korunmasına yardımcı olur.

-Antrenman sırası ve sonrası kullanımı için uygundur.

-Hidrolize whey protein destekli.

-Coco Mineral (Hindistan cevizi suyu) ile zenginleştirilmiş özel formül.

 

10) Trec Nutrition Bcaa High Speed 250 Gr

Bcaa High Speed

Bcaa High Speed, 2:1:1 oranında lösin, valin, izolösin dallı zincirli amino asitleri içeren supplement takviyesidir. Bcaa High Speed vücudunuz için ihtiyaç olan bcaa amino asitlerin seviyesini anında tamamlayan mükemmel lezzetli bir içecektir.

Bcaa High Speed Açıklama

BCAA amino asitleri, kas liflerinin yapısındaki en önemli üç amino asittir. Kas için en önemli yapı taşları olarak, antrenmandan önce ve sonra takviye edilmelidirler. 

Egzersizden önce hızlı karşımlı bir doz BCAA almak, anti-katabolik aktivitelerin bir parçasıdır. Antrenman sonrası BCAA almak, antrenman sonrası tekrar yenilenmenin önemli bir sürecidir. Bu kritik zamanda, benzersiz bir egzersiz sonrası aşırı telafi olasılığı olduğunda, BCAA'lar daha büyük ve daha güçlü hale gelen kas liflerinin yeniden yapılandırılmasını uyarır.

Bcaa High Speed Özellikleri

Yüksek çözünürlüğe sahip Bcaa amino asitleri

En iyi Optimum Oran 2: 1: 1

Katabolik etkiyi önler, Kas yenilenmesini iyileştirir.

Her serviste Yüksek Konsantrasyonda Fermente Amino asitler

Mükemmel Lezzetli aromalar

Etiketler: En iyi 10 BCAA Takviyesi, Dallı zincirli amino asitler, Branched Chain amino asit, En iyi bcaa markaları, en iyi bcaa hangisi
Mayıs 12, 2022
Listeye dön