Yoga Matı Ve Pilates Minderi Nasıl Temizlenir

Yoga Matı Ve Pilates Minderi Nasıl Temizlenir

Yoga Matı ve Pilates Minderi Nasıl Temizlenir?

Yoga 'nın sakin ve meditasyon faydalarını, pozlarınızı kirli bir minder üzerinde uygulama düşüncesi kadar hiçbir şey bozamaz. Neyse ki, ter, koku, toz ve kir, hemen hemen sadece bir mendil ile temizlenebilir. Hatta bazı yoga matları makinede yıkanabilir. İşte size yoga matınızı mükemmel durumda tutmaya yönelik en iyi ipuçları.

Ne Sıklıkta Temizlenir?

Seanslarınızın yoğunluğuna bağlı olarak, matınızın iyi bir mendile ihtiyacı olmadan önce genellikle hafta bir ıslak bez yardımıyla silebilirsiniz. Çok terlerseniz veya matınızın kokusu kalırsa, daha sık temizleyin, ancak bazı matlar aşırı temizlemenin daha hızlı yıpranmalarına neden olabileceği konusunda uyarıyoruz.

Düzenli Olarak Nasıl Temizlenir?

Aslında bu çok kolay! Matınızın her iki tarafını da bir yoga mat temizleyicisi (bazı mat üreticileri bu temizleyicileri de satarlar) veya bir sprey şişesinde birkaç damla hafif bulaşık deterjanı ve iki bardak ılık su karışımı ile temizleyin. Solüsyonu veya hazırladığınız karışımı matın üzerine püskürtün ve yüzeyleri yumuşak bir bezle silerek temizleyin. Matı temiz suya batırdığınız ve iyice sıktığınız nemli bir bezle durulayın. Tekrar sarmadan önce tamamen kuruması için minderi düz bir şekilde yerleştirin veya bir duş askılığının üzerine asabilirsiniz.

Nasıl Derinlemesine Temizlenir?

Matınız eğer lekeli veya kötü kokuyorsa, daha fazla bakıma ihtiyacı olacaktır. Ancak, hafif bulaşık sıvısı solüsyonundan daha sert bir şey kullanmadan önce, genellikle web sitesinde matınızın temizleme önerilerini kontrol etmenizde fayda olacaktır. Bazı matlar soğuk suda ve yumuşak sabunla elde yıkanabilirken, bazıları çamaşır makinesinde soğuk ve yumuşak bir yıkamada temizlenebilir. İyi durulandıklarından emin olun ve bir yoga matını her zaman havada kurutun. Asla kurutucuya koymayın. Matınız yıkanmıyorsa, bir ölçek beyaz sirke ve üç ölçek su karışımı ile silmeyi deneyin. Temiz, nemli bir bezle durulayın ve kurumaya bırakın.

Yoga Matı Ve Pilates Minderi Nasıl Temizlenir

Temizleme İpuçları

Yoga matınızı doğrudan güneş ışığından uzak tutun. Solup kırılgan hale gelebilirler.

Sert temizleyiciler ve çözücüler kullanmaktan kaçının. Kauçuk paspaslar için, uçucu yağ içeren ürünleri kullanmayın.

Yoga matınızı katlamadan ve saklamadan önce minderin tamamen kurumasını bekleyin.

Matınızı kullanmadan önce cilt kremleri veya yağları uygulamayın. Çünkü bunlar mata geçebilir ve paspas üzerinde leke bırakabilir.

Kokuları gidermeye ve kavrayıcı olmayan bir mattan yağları emmeye yardımcı olmak için karbonat serpin ve üzerine sürün. 20-30 dk beklettikten sonra bir fırça veya vakumlama yardımıyla temizleyebilirsiniz.

En iyi Yoga Matı ve Pilates Minderi için Müthiş Tavsiyeler

Etiketler: Yoga Matı Ve Pilates Minderi Nasıl Temizlenir
Aralık 28, 2020
Listeye dön
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR