Weider Premium Whey mi ? Multipower Pure Whey mi ?

Weider Premium Whey mi ? Multipower Pure Whey mi ?

Weider Premium Whey mi ? Multipower  Pure Whey mi ?

Piyasada bir çok protein tozu markası bulunmaktadır. Sizlerin için Weider protein tozunu ve Multipower Protein tozunu  içerik olarak araştırdık ve birkaç kriterle seçim yapmanızda kolaylık olacağını düşündük.

Genel olarak Yapacağımız kriterler şunlar olacaktır.

1)Fiyat/Performans (F/P) : Fiyat ve performans Protein tozunda olması gereken bir kriter olarak düşündük. Bir ürünün fiyatı ve Verimliliği beklentileri karşılamalıdır. ‘’Ucuz protein tozu kötü , pahalı protein tozu iyidir’’ ön yargısını kırmalıdır.

2)Hammade Kalitesi: bir protein tozu karşılaştırması yapılırken firmaların kullandığı hammadde çok önemlidir. Her protein tozu Markası  Hammade kaliteleri bir olmadığı gibi verimlilikleri haliyle aynı olmayacaktır. Bazı protein tozları gereksiz bileşenler ilave edilerek  protein tozu değerleri yüksekmiş algısı yaratılır.Bu yüzden protein tozlarında ki hammadde kaliteleri insan sağlığına avantaj veya dezavantaj sağlayabilmektedir.

3)Kullanılan Protein Çeşidi ve Oranı : Markaların kullandığı protein çeşitleri ,filtrelenme aşamasına göre kullandığı protein ,aynı zamanda içerik oranı ,emilim ve verimlilik açısından önemli bir noktadır.

Whey Protein Çeşitleri:

Whey protein; biyolojik değeri ve emili en yüksek olan protein tozudur. Whey proteinde kendi arasında filtrelenme aşamasına göre isimlendirilmektedir.

A)Hidrolize whey proteini; Hidrolize peynir altı suyu, proteini izole etmek için asit koşulları ve yüksek ısı ile işlenerek işlenen peynir altı suyu proteinidir. Tipik olarak% 90 ila 95 peynir altı suyu proteininden oluşur. Bu süreç, amino asitleri birbirine bağlayan küçük peptitler veya bağlar oluşturur. Bu da hidrolize peynir altı suyu proteininin vücut tarafından emilmesini kolaylaştırır.

B)İzole Whey proteini; WPI'ler, genel olarak  yağı ve laktozu düşürmek için daha fazla işlenmektedir . WPI genellikle en az % 90 proteindir.

C)Konsantre whey proteini, WPC, düşük seviyelerde yağ ve düşük seviyede karbonhidrat içerir . WPC'deki protein yüzdesi, ne kadar konsantre olduğuna bağlıdır.En düşük konsantreler % 30 proteine ​​sahip olma eğilimindedir ve %  90'a kadar daha yüksek oranlara sahiptir.

D)Aroma: Protein tozunda kullanılan aroma damak tadı olarak  kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Fakat bazı protein tozlarında aromayı genel kullanıcı kitlesi ya ürünü beğenmektedir yada aromayı çok kötü bulabilmektedir..bu yüzden aromanın protein tozunda önemli bir kriter olabileceğini düşündük.

 

 

MARKA

 

 

KARŞILAŞTIRMA

ÜRÜN ADI

%100 PURE WHEY PROTEIN

PREMIUM WHEY PROTEIN

 

100 GRAMDA PROTEİN ORANI

80%

76,70%

% 80 LİK ORANLA MULTIPOWER

İZOLE PROTEIN ORANI

56%

20%

% 56 LIK ORANLA MULTIPOWER

KONSANTRE PROTEIN ORANI

36%-%40

%66-%72

EN AZ KONSANTRE ORANIYLA  MULTIPOWER

SERVİS BAŞINA BCAA MİKTARI

5,7 GRAM

5,3 GRAM

5,7 GRAM İLE MULTIPOWER

SERVİS BAŞINA GLUTAMINE MİKTARI

3,8  GRAM

2 GRAM

3,8 GRAM İLE MULTIPOWER

GRAM VE SERVİS SAYISI

2000 GRAM/66 SERVİS

2300 GRAM/77 SERVİS

GRAM VE SERVİS SAYISI WEİDER

FİYAT

429 TL

518  TL

SERVİS FİYATI OLARAK MULTIPOWER

VERİMLİLİK VE EMİLİM

80%

35%

VERİMLİLİK VE EMİLİM OLARAK MULTIPOWER

AROMA:

MÜKEMMEL

MÜKEMMEL

SONUCU SİZ NİHAİ TÜKETİCİLERE BIRAKIYORUZ

 

 

 

 

 

 

Sonuç;öncelikle iki markanında Kıyaslanan ürünleri çok başarılı Fakat bir çok kriterde Multipower markası daha önde gözükmektedir. Multipower whey protein 1. Sırayı hakediyor. Gerek hammadde kalitesi,gerek içerik yönünden olsun En iyi protein tozu diyebiliriz.

 

 

Etiketler: Weider Premium Whey mi ? Multipower %100 Pure Whey mi ?, Multipower whey protein
Eylül 16, 2020
Listeye dön