MUSCLE NEED NUTRITION CREATINE MONOHYDRATE 500GR
MUSCLE NEED NUTRITION CREATINE MONOHYDRATE 500GR

Muscle Need Creatine Monohydrate 500 Gr

Fiyat : ₺118,80(KDV Dahil)
İndirimli : ₺85,00(KDV Dahil)

Muscle Need Nutrition Creatine Monohidrat 500 Gr Özellikleri

Marka: Muscle Need

Servis Miktarı: 1 servis ( 5 gr )

Servis Sayısı: 100

Muscle Need Creatine Monohidrat 500 Gr Açıklama

Kreatin (creatine) vücudumuzun ürettiği doğal bir aminoasittir, yani protein yapıcı özelliğe sahiptir. Görevi kaslarda bulunan ve günlük yaşantınızda bütün faaliyetlerimizin ihtiyacı olan ATP (enerji) depolarını doldurmak ve zorlandığımızda kas kuvvetinin sürekliliğini sağlamaktır. Özellikle “patlayıcı güç” gerektiren sporlarda örneğin;100 metre sprint koşu, basketbolda turnikeye çıkmak veya fitness yaparken ağırlığa yüklenmek gibi ani güç gerektiren durumlarında kaslar ATP depolarını çok aktif şekilde kullanır.

Kreatin doğada kırmızı ette doğal olarak bulunur fakat doğal beslenerek kaslarımızın ihtiyacı olan besin değerlerini karşılayamadığı için spor yapanların dışarıdan alması şarttır. Takribi olarak doğal etten 5 gram kreatin alabilmemiz için 5-6 kg kırmızı et yememiz gerekiyor.1 kg et yaklaşık olarak 0.9 gr kreatin içerir.

Muscle Need Creatine Monohidrat 500 Gr Özellikleri

Kreatin ATP döngüsüne yardımcı olarak daha kuvvetli ve güçlü olmamızı sağlar.

Kreatin kaslarda su birikimi yaparak sarkoplazmik büyüme neden olur. Böylece kaslarımız daha dolgun bie görünüme sahip olur.

Kreatin özellikle patlayıcı güç gerektiren sporlarda etkilidir.

Ayrıca son yıllarda yapılan araştırmalarda kreatin kas yapılanmasını engelleyici gen olan myo-statin genini baskılayarak kas yapılanmasına katkıda bulunur.

Kreatin kişiye bağlı olarak performansı %15 ve daha üzeri artırabilir.

Muscle Nutrition Creatine Monohidrat 500 Gr Kullanımı

Amacınıza bağlı olarak gün içinde veya herhangi bir sportif aktiviteden 30-45 dk önce, günde 1 servis (5 gr) alınız. En iyi verim için Glisemik indeksi yüksek karbonhidratla alınması tavsiye edilir.

Miktar
500 gr - 1000 gr
Ürün Şekli
Toz
Benzer Ürünler
En Yeniler

Amino asitler protein üreten inşa bloklarıdır. Vücudunuz bu blokları legolara benzer bir şekilde birleştirerek kasa çevirir. Vücut kendi kendisine amino asit üretebilse bile bu miktar istediğiniz düzeyde olmayabilir. Kısaca amino asitler Vücudumuzun asit seviyelerinin düzenlenmesi, Bağışıklık sistemimizin düzenlenmesi, Vücudumuzun ihtiyacına yönelik olarak yararlı maddelerin aktarımı, bedenimizin enerji deposuna destek olması sayılabilir.