1

En iyi Whey Protein Tozları Markaları ve Fiyatları Eprotein'de!

Whey protein tozu, peynir altı suyu olarak bilinir ve peynir yapımından elde edilen sütün sıvı kısmından üretilir. Bu toz, hızlı sindirime uygun olan ve zengin esansiyel amino asit içeren bir yapıdadır.

En iyi Whey Protein Tozları ve Markaları, Eprotein'de!

Bu özellikleriyle sporcuların yüksek miktarda protein ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılar. Sporcu beslenmesinde tercih edilen, aynı zamanda kas kütlesi artışını destekler.

Kemiklerin normal işlevlerinin sürdürülmesine katkıda bulunur. Bu protein türü, sindirimi en kolay olan formda sağlanır ve böylece vücut tarafından hızla kullanılır.

Whey Protein Çeşitleri

Süt, %80 oranında kazein ve %20 oranında peynir altı suyundan elde edilir. Bu iki protein kaynağından peynir altı suyu, kazeine göre daha hızlı sindirilir ve etkisini daha çabuk gösterir.

Ayrıca, dallı zincirli amino asitler (BCAA) ve sistein gibi bileşenlerle desteklanmiştir. Bu protein kaynağı, kas gelişimi için oldukça önemlidir. Peynir altı suyu, pratik tüketim amacıyla protein tozu elde etmek için kullanılır.

Bu protein tozları, %100 peynir altı suyu proteini olarak içeren veya çeşitli bileşenlerle zenginleştirilmiş formüller içeren seçenekleri kapsar.

Özellikle %100 Whey protein ürünleri amino asit profiliyle dikkat çeker. Patentli ham maddeler kullanılmaktadır. Saf protein kaynağı arayanlar için mükemmeldir.

Ek olarak;

 • kreatin,
 • glutamin,
 • çeşitli vitaminlerle zenginleştirilen kompleks ürünler, antrenman sonrası iyileşmeye destek sağlamak için idealdir.

Protein tozu çeşitleri, izole ve konsantre olmak üzere iki ana alt kategoriye ayrılır. İzole form, %90 fazla protein içeriği sunarken daha az yağ ve laktoz içerir. Konsantre form ise %70–80 oranında protein sunar. İzole formuna göre daha fazla yağ ve laktoz içerir.

Ayrıca, izole proteinin daha da filtrelenmesiyle elde edilen hidrolize form, proteinin vücut tarafından daha hızlı sindirilmesini sağlar.

Bu yüzden, zor tüketilen sade formundan dolayı çeşitli aromalarla tatlandırılır.

 • Çikolata,
 • muz,
 • çilek,
 • kurabiye,

Gibi bu ürünler popüler tatlar içermektedir. Su veya süt ilave ederek hem kolay hem de keyifli bir tüketim deneyimi sunar.

En i̇yi Whey Protein Tozu Markaları

Eprotein.com.tr, dünya çapında tanınan protein tozu üreticilerini kullanıcılarla buluşturur. Yılların deneyimiyle hem yerli hem de yabancı kaliteli markaları sunar.

En iyi markalar, klinik olarak test edilmektedir. En iyi ham maddeler kullanarak, antrenmanlarda maksimum fayda sağlamak üzere özel olarak hazırlanmış formülleri ile dikkat çeker.

Online mağazasımızda, her kullanıcı seviyesinden insanın kendine en uygun protein tozunu bulabilmesi için geniş bir yelpaze sunar.

İşte sizlere en i̇yi whey protein tozu markaları ve önerileri;

 • Grenade,
 • Muscletech,
 • Z-Konzept,
 • Optimum,
 • Olimp,
 • Multipower
 • Torq Nutrition
 • Trec Nutrition
 • Nutrever
 • Nutrend

gibi markalar kalitesini ve deneyimini kanıtlamış isimlerdir.

Yüksek performansı sunmayı hedefleyen markalar arasında yer alır. Ayrıca, Nutrend ve Nutrever gibi yenilikçi formüllerle üretilen ürünleri ile sporcular arasında popülerdir.

Yerli markalar olarak;

 • Torg Nutrition,
 • Hardline,
 • Big Joy

gibi isimler. Avrupa'dan temin edilen ham maddelerle Türkiye'de üretilen yüksek kaliteli protein tozları sunarlar.

Ayrıca, vegan ve vejetaryen kullanıcılar için bitkisel içerikli ürünler üreten

Multipower ve Torq Nutrition

Gibi markalar da bulunmaktadır.

Bu markalardan bitkisel protein kaynaklarından güvenle satın alabilirsiniz.

Whey Protein Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Whey protein alırken, sadece protein değil. Aynı zamanda BCAA profili, yağ, karbonhidrat, tuz ve diğer besin değerleri gibi öğelere de dikkat etmek önemlidir. Özellikle definasyon döneminde olan sporcular için karbonhidrat ve yağ oranı düşük olmalaıdır. Ayrıca protein oranı yüksek olanları daha verimli bir takviye seçeneği olacaktır.

Ürünlerin yüksek BCAA içeriği ve bazı vitaminlerle zenginleştirilmiş olması, kas gelişiminde önemli bir rol oynar.

Bu özellikler ürün seçiminde göz önünde bulundurmak gerekir. Bu detaylar, sporcunun gerçek ihtiyaçlarını belirlemesine ve ideal ürünleri bulmasına yardımcı olur.

Seçilecek supplement markasında porsiyon başına düşen protein miktarı da önemli bir kriterdir. Yüksek saflıkta ve yoğun protein içeriği sunan ürünler, özellikle performansını artırmak isteyen profesyonel sporcular için uygun olabilir.

Bazı ürünler %70 veya daha yüksek oranda protein sağlarken, bazıları daha az protein içerebilir. Ürünlerin aromaları bu değerlerde değişkenlik gösterebilir. Satın alınacak çeşitlerinin;

 • içerik,
 • fiyat,
 • servis miktarı

ve bunlara göre sağladığı performans açısından karşılaştırılması gerekir. En uygun protein tozunun tespiti için bu kriterler dikkate alınmalıdır.

Whey Protein Tozu Fiyatları

Whey protein tozu fiyatları,

 • kullanılan ham madde kalitesi,
 • servis sayısı,
 • marka

Gibi çeşitli faktörlere göre farklılık gösterir.

İhtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacağını düşündüğünüz ürüne ulaşmak için eprotein.com.tr aracılığıyla sunulan çeşitli markaları keşfedin.

Bütçenize uygun en iyi takviyeyi bulabilirsiniz. Tek kullanımlık seçeneklerden 5000 gram gibi büyük paketlere kadar geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. Multipower, Grenade, ZKonzept, Olimp gibi dünya çapında tanınmış markaların ürünleri, kaliteli bir seçim yapmanızı sağlar.

*26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmî Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

Sıkça Sorulan Sorular

Whey Protein Nedir?

Whey protein, peynir üretimi sırasında ayrılan ve yüksek protein değerine sahip sütün sıvı kısmından elde edilir. Bu sıvı, çeşitli işlemlerden geçirilerek toz haline getirilir ve böylece üretilmiş olur.

Whey protein ne i̇şe yarar?

Whey protein tozu, sporcuların antrenman sonrası toparlanmalarını. Ve kas kütlesinde artış sağlamak için ihtiyaç duydukları protein desteğini sunar. Özellikle bazı bireylerde protein eksikliğinin olduğu durumlarda sağlık uzmanı tarafından önerilebilir.

Whey Protein Nasıl Kullanılır?

Whey protein tozu, antrenmandan önce ve sonra olmak üzere iki ana zaman diliminde kullanılabilir. Protein tozunun ne zaman kullanılacağı hakkında bilgi almak için ''Protein Tozu Nasıl Kullanılır? '' adlı makalemizden keşfedin.

Whey Protein Tozu Kullanımında Yaş Sınırı Var mı?

Whey proteinin tüketiminde belirlenmiş bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Genellikle 16 – 18 yaş arası gençler, antrenmanlarının yoğunluğuna bağlı olarak. Artan protein ihtiyaçlarını bu şekilde desteklemeyi tercih ederler.

Whey Protein Kilo Aldırır mı?

Whey protein tüketimi, tavsiye edilen günlük miktarlar aşılmadığı sürece güvenlidir. Ancak, uzun süreli fazla alınan ve harcanmayan protein vücutta doğrudan yağ olarak depolanabilir.

Bu da zamanla yağ kütlesinin artmasına neden olabilir. Bu yüzden kilo alımına sebep olabilir. Bu sorunun cevabı tabiki protein tozu kilo aldırır mı sorusu içinde geçerlidir.

Whey Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

Whey protein tozu, kolay sindirilebilir, yüksek protein değerine sahip bir sporcu gıdasıdır. Diğer protein tozlarından en büyük farkı, ham madde kaynağıdır. Örneğin kazein protein tozu sütten, bitkisel protein tozları ise soya veya bezelye gibi kaynaklardan üretilir.

Whey Protein Tozu Zararlı mı?

Whey protein tozlarını zararları, tavsiye edilen miktarlarda tüketildiği sürece çoğu yetişkin için güvenlidir. Ancak, bazı bireyler sindirim sorunları yaşayabilir veya belirli gıdalara hassasiyet gösterebilir.

Whey Protein Hangi Boyutlarda Satılır?

Bu supplementler, tek kullanımlık paketlerden 5000 gram gibi büyük paketlere kadar farklı boyutlarda üretilir. Ürünler, özel plastik kutular veya poşetler içinde sunulur. Daha fazla bilgi için Whey Protein Tozları başlığına göz atabilirsiniz.

Whey Protein Nereden Satın Alınır?

Whey protein tozu, hem fiziksel mağazalarda hem de online platformlarda satılır. Online mağazalar, ürünler hakkında detaylı bilgi sağlarken, fiziksel mağazalarda doğrudan uzmanlarla görüşüp bilgi alabilirsiniz. En güvenilir markaların ürünlerine Eprotein web sitesi ve mağazasından keşfedin.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR