Karbonhidrat ve Jel Vitargo Electrolyte 1000 Gr
Karbonhidrat ve Jel Vitargo Electrolyte 1000 Gr

Vitargo Electrolyte 1000 Gr

Marka : Vitargo
Fiyat : ₺392,00(KDV Dahil)

Vitargo Electrolyte 1000 Gr Özellikleri

Marka: Vitargo

Servis Miktarı: 3 ölçek (75 gr)

Servis Sayısı: 13

T.E.T.T: 25.02.2024

Porsiyon başına 69 gram karbonhidrat

Hidrasyonu arttırmak için yüksek sodyum içerir.

Hızlı enerji ve sıvı iletimi sağlar.

Vitargo Electrolyte 1000 Gr Nedir?

Vitargo Electrolite; sindirimi son drece hızlı olan yüksek moleküler ağırlıklı karbonhidrat kaynağıyla beraber optimum hidrasyonu destekleyen elektrolitlerin bir karışımını içeren toz formda bir sporcu içeceğidir.

Vitargo Electrolyte 1000 Gr Ne işe Yarar?

Egzersiz sırasında vücudunuzdaki suyu ve dayanıklılık performansınızı koruyarak krampları önleme yeteneğini arttırır. Vitargo electrolyte enerji ve hidrasyonun uygun biçimde kullanılması için 75 gram karbonhidrat, sodyum 750 mg 700 ml suyla karıştırılabilir.

Çok sıkı çalışıyorsunuz ve hedefiniz ne olursa olsun, mümkün olduğunca çabuk ilerlemek istiyorsunuz. Ve bu yorucu egzersizler tek yol.

Ancak ne kadar sıkı antrenman yaptığınız bu ilerleme için belirleyici bir faktör değil... Ağır antrenman sırasında kas dokusu parçalanır ve enerjiye dönüştürülür. Peki bu çöküş gerçekten herhangi bir ilerlemenin sonu mu?

Vücudunuz bunu sadece daha kolay bir enerji kaynağına sahip olmadığı için yapar. Daha sonra salınan amino asitleri glikoza dönüştürmek için kas dokusunu parçalar. İşte burada Vitargo devreye giriyor!

Karbonhidratlar, kas yorgunluğuna ve iskelet kasındaki glikojen depolarının tükenmesine yol açan yüksek yoğunluklu veya uzun süreli egzersizden sonra normal kas fonksiyonunun restorasyonuna katkıda bulunur. Bu yararlı etki, ilki ilk 4 saat içinde ve sonuncusu çok yoğun ve/veya uzun süreli egzersizden en geç 6 saat sonra olmak üzere, yalnızca toplam 4 g/kg vücut ağırlığı dozlarında alındığında elde edilir.  


Vitargo Electrolyte Diğer ürünlerden Farkı Nedir?
Vitargo ile piyasadaki diğer spor ve enerji içecekleri arasındaki en büyük fark karbonhidratların yapısındadır. Vitargo, diğer spor ve enerji içeceklerinde kullanılan karbonhidratlardan yaklaşık 100 kat daha yüksek bir ortalama moleküler ağırlığa sahiptir. Bu özel moleküler yapı, vücudun Vitargo'nun karbonhidratlarını daha hızlı ve verimli bir şekilde emmesini sağlar ve böylece vücutta diğer tüm spor ve enerji içeceklerine göre daha hızlı ve etkili bir etki sağlar.

 

Vitargo Elektrolit en iyi antrenman veya müsabaka sırasında ve sonrasında kullanılır. Bununla glikojen depolarınızı hızla yenilersiniz.

Vitargo Electrolyte 1000 Gr Kullanımı

75 gramı 700 mL su ile karıştırıp spordan önce ya da spor esnasında tüketiniz. Ek olarak spordan sonrada tüketilebilir. 

Yükleme kullanım şekli:

Müsabakadan 3 gün önce günde 3 kez 100gram Vitargoyu 700 mL su ile karıştırıp tüketiniz.

 

Not: Ürün içerisinden ölçek çıkmamaktadır

.

 

Ürün İçeriği
Vitargo Electrolyte
1000 Gram

Servis Miktarı: 75g

Servis Sayısı: Yaklaşık 13

 
 
%Günlük Değer*

Enerji
280kcal
**

Yağ
<0,5g
**

-Doymuş Yağ
<0,5g
**

Karbonhidrat
69g
**

-Şeker
<0,5g
**

-Nişasta
66g
**

Lif
<1g
**

Protein
<0,5g
**

Sodyum
<0,75g
**

**Günlük değerler saptanamamıştır.

İçindekiler: %87 Arpa Nişastası, Asitlik düzenleyici (sitrik asit), Sodyum sitrat, Kalsiyum glukonat, Potasyum glukonat, Magnezyum oksit, Aroma verici, Tatlandırıcılar (Aspartam, Asesülfam-K), Renklendirici (Beta- Karoten).
Miktar
500 gr - 1000 gr
Ürün Şekli
Toz
Benzer Ürünler
En Yeniler

Amino asitler protein üreten inşa bloklarıdır. Vücudunuz bu blokları legolara benzer bir şekilde birleştirerek kasa çevirir. Vücut kendi kendisine amino asit üretebilse bile bu miktar istediğiniz düzeyde olmayabilir. Kısaca amino asitler Vücudumuzun asit seviyelerinin düzenlenmesi, Bağışıklık sistemimizin düzenlenmesi, Vücudumuzun ihtiyacına yönelik olarak yararlı maddelerin aktarımı, bedenimizin enerji deposuna destek olması sayılabilir.