OstroVit Glutamine 300 Gr Aromasız
OstroVit Glutamine 300 Gr Aromasız

OstroVit Glutamine 300 Gr Aromasız

Marka : OstroVit
Fiyat : ₺309,00(KDV Dahil)
Barkod : 5902232610239
  • Form Toz
  • Menşei Polonya
  • TETT 01.06.2024

Ostrovit L-Glutamine 300 Gr Nedir? Ne İşe Yarar?

L-glutamin, endojen amino asitler grubundan organik bir kimyasal bileşiktir. Bir nitrojen taşıyıcısı veya glutatyon ve nükleotidlerin sentezi için bir öncü olarak birçok biyolojik fonksiyonla karakterize edilir. Glukoneogenez sürecindeki substratlardan biridir.

L - glutamin, kaslarda en bol bulunan bir amino asittir ve seviyesi düştüğünde yoğun fiziksel performansı azaltır. Kas dokusunun yapı taşlarından biridir, bu nedenle antrenman sırasında bu amino asidin doğru miktarına dikkat etmek önemlidir. Fakat dikkat edilmezse, kas dokusunun yenilenme süreci önemli ölçüde yavaşlayacaktır. Protein metabolizması sürecinde önemli bir unsurdur. Ayrıca protein metabolizması söz konusu olduğunda vücuda zararlı bir madde olan amonyağın dışarı atılmasında L – glutamin rol alır.

Vücuttaki glutamin seviyesini normale geri döndürmek yaklaşık altı gün sürer. Bu nedenle, antrenman sırasında kas atrofisini veya hasarını önlemek için bu bileşenin sürekli olarak takviye edilmesi önerilir. Glutamin seviyesi özellikle kas dokusunun etkin gelişimine önem veren kişiler tarafından izlenmelidir, çünkü glutamin bu süreçte anahtar rol oynar. Ayrıca L - glutamin, bağırsakların ve tüm sindirim sisteminin düzgün çalışmasına katkıda bulunur ve ayrıca kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesine yardımcı olur.

Glutaminin, organizmanın genel zihinsel ve fiziksel işleyişini, sağlığını ve ayrıca konsantrasyonun iyileştirilmesini büyük ölçüde etkileyen beynimiz için bir enerji kaynağı olduğunu hatırlamakta fayda var.

Glutamini Kimler Kullanabilir?

Sporcularda egzersiz esnasında, kas dayanıklılığını artırmak ve kendi sağlığına dikkat etmek isteyenler için L - glutamin diyetin sabit bir unsuru olmalıdır.

OstroVit Glutamin Özellikleri

- L-glutamin takviyesi, hücrelerimizde anti-katabolik etki gösterdiğinden, kas dokusundaki yıkımları onarmak için harika bir üründür.

- Sert fiziksel egzersizlerden sonra bağışıklığı ve rejenerasyonu güçlendirir

- Kas glikojenimizin yeniden sentezini iyileştirmeye yardımcı olur

- Bağışıklık sistemini ve bağırsak fonksiyonlarını destekler.

Kullanımı: 5 g (1 ölçek) porsiyonu 100 - 150 ml su veya meyve suyu ile karıştırın.

Antrenman günlerinde günde iki porsiyon alınız: biri uyandıktan hemen sonra, ikincisi antrenmandan sonra. Egzersiz yapmadığınız günlerde, uyandıktan sonra bir porsiyon içiniz.

Ürün İçeriği
Ostrovit Glutamine 300 Gram

Servis Miktarı: 1 Ölçek (5 gram)

Servis Sayısı: 60

 
 
% Günlük Değer*

L-Glutamin
5000mg
**

** Günlük değerler saptanamamıştır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR