Bitkisel Proteinler Multipower Vegan Protein 450 Gr
Bitkisel Proteinler Multipower Vegan Protein 450 Gr

Multipower Vegan Protein 450 Gr

Marka : Multipower
Fiyat : ₺259,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺210,00(KDV Dahil)
  • Form Toz
  • Menşei Almanya
  • TETT 01.06.2023

Multipower Vegan Protein 450 Gr Nedir?

Multipower Vegan proteini; %50 izole soya proteini, %24 izole bezelye proteini, %10 pirinç proteini içeren vegan beslenenler için özel olarak üretilmiş bir protein tozu takviyesidir.

Vegan ve Hayvansal Protein Arasındaki Fark Nedir?

Vegan protein tozları ile vegan olmayan protein tozları arasındaki bariz fark, ikincisinin hayvan bazlı protein kaynaklarından gelmesi, birincisinin ise bitki bazlı protein kaynaklarından gelmesidir. Vegan olmayan protein tozları tipik olarak süt ürünlerindeki protein kaynakları ve peynir üretim sürecinin yan ürünleri olan peynir altı suyu ve kazeini içerir.

Hayvan bazlı proteinler, dokuz temel amino asidin tümünü içerir ve bu da onları tam bir protein kaynağı yapar. Soya fasulyesi ve birkaç diğerleri hariç, çoğu bitki bazlı protein, dokuz temel amino asidin tamamını sağlamaz.

Vegan Protein Faydaları

1. Sindirim: Sebzeler, baklagiller, tahıllar, kabuklu yemişler ve tohumlar, doğal olarak sindirimi ve emilimi iyileştiren, hareketliliği artıran ve gaz ve şişkinlik semptomlarını azaltan sağlıklı liflerle yüklüdür. 

2. Metabolizmayı güçlendirebilir; Lif ve protein kombinasyonu, vücudunuzun vegan bütün gıdaları sindirmesinin biraz zaman aldığı anlamına gelir. Vücudunuz bitki proteinini metabolize etmek için ne kadar çok çalışırsa, vücudunuz ekstra yağ yakma konusunda o kadar iyi olur. 

3. Kardiyovasküler sağlığa yardımcı olabilir; Bitki bazlı diyetler, kalp sağlığını ve genel refahı iyileştirmeye yardımcı olabilecek kolesterol ve doymuş yağlarda daha düşük ve sağlıklı bitki sterollerinde yüksek olma eğilimindedir. 

4. Tam protein kaynağı; Birçok insan, hayvansal protein kaynaklarının tek “tam” proteinler olduğuna inanır (yani, 9 temel amino asidin tümünü yeterli düzeyde içerirler). Bu kesinlikle doğru değil. Soya ve altın bezelye, eksiksiz protein kaynaklarıdır.  Tüm amino asitlerinizi tek bir öğünde aldığınızdan emin olmak için vegan gıdaları birleştirmenin de birçok yolu vardır.

Multipower Vegan Protein Özellikleri

%73 protein oranı

Her bir serviste 22 gr protein

0'a yakın şeker ve karbonhidrat

Yüksek çözünürlük ve emilim

Multipower Vegan Protein 450 Gr Nasıl Kullanılır?

30 g tozu (3 ölçü kaşığı) 200 ml su ile karıştırınız.

Satın Aldığınız Ürünü Neden Doğrulamak Gerekir?

Sağlıklı ve güvenilir bir tüketim,
Hangi ithalatçı firma tarafından ithal edildiğini görmek,
Ülkeye yasal yollardan girip girmediğini bilmek,

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı mevzuatına uygunluğu,
Sağlığınız açısından ürün içeriklerini görebilmek için,
Tüm bu soruların yanıtı için ürün üzerindeki kodu kazıyarak, ürüne ait numarayı lütfen siteden doğrulatınız.

Ürün İçeriği
Multipower Vegan protein 450 gr

Servis Miktarı: 3 Tepeleme Ölçü Kaşığı (30g)

Servis Sayısı: 24

 
 
%Günlük Değer*

Enerji
101kcal
**

Yağ
0,8g
**

-Doymuş Yağ
0,2g
**

Karbonhidrat
1,1g
**

-Şeker
0,1g
**

Lif
1,2g
**

Protein
22g
**

Vitamin C
0,45mg
**

Vitamin B6
0,26mg
**

**Günlük değerler saptanamamıştır.

Multipower Whey Isolate Protein Tozu

Miktar
1591 gr - 2000 gr
Ürün Şekli
Toz
En Yeniler

Amino asitler protein üreten inşa bloklarıdır. Vücudunuz bu blokları legolara benzer bir şekilde birleştirerek kasa çevirir. Vücut kendi kendisine amino asit üretebilse bile bu miktar istediğiniz düzeyde olmayabilir. Kısaca amino asitler Vücudumuzun asit seviyelerinin düzenlenmesi, Bağışıklık sistemimizin düzenlenmesi, Vücudumuzun ihtiyacına yönelik olarak yararlı maddelerin aktarımı, bedenimizin enerji deposuna destek olması sayılabilir.