Hiç Tereddüt Etmeden Alabileceğiniz İzole Whey Proteinler

Hiç Tereddüt Etmeden Alabileceğiniz İzole Whey Proteinler

 


 

Protein tozları, içecekler ve protein  barlar en çok tercih edilen besin takviyeleridir.Bu ürünlerde bulunan en yaygın protein tiplerinden biri süt ürünlerinden gelen (Whey protein) peynir altı suyu proteinidir.Peynir altı suyu izolatı (WPI) ve peynir altı suyu konsantresi (WPC) dahil olmak üzere farklı türde peynir altı suyu proteinleri vardır.

Bu yazımızda, bu iki yaygın peynir altı suyu proteini arasındaki farklar ve hangisinin daha iyi kullanılacağı açıklanacaktır.

 

HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN ALABİLECEĞİNİZ İZOLE WHEY PROTEİNLER

 

 

 Whey Protein İzole ve Konsantre Protein Arasındaki Fark Nedir ?

 

 

Peynir Altı Suyu Proteini-Whey Protein Nedir?

 

Protein tozlarında bulunan proteinlerin çoğu, içecekler ve tozlar sütden elde edilir. Süt, peynir veya yoğurt oluşturmak için işlendiğinde, kalan sıvıya peynir altı suyu (Whey protein) denir.Bu sıvı, yaygın olarak peynir altı suyu proteini olarak adlandırılan hızlı sindirim yapan proteinleri içerir.İşlemden önce sütte proteinin yaklaşık% 20'si peynir altı suyu ve% 80'i ise daha yavaş sindiren kazein proteinlerinden oluşur.Peynir altı suyu ve kazeinin her ikisi de yüksek kaliteli proteinler olarak kabul edilir çünkü bunlar vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri içerir.Bununla birlikte, peynir altı suyu kaslarınızda yeni proteinin üretimini arttırmak için özellikle yararlı sayılır.Takviyelerde kullanılan birkaç farklı tipte peynir altı suyu proteini vardır. En yaygın formlardan ikisi peynir altı suyu ve peynir altı suyu konsantresidir.Bu formlar farklı işleme teknikleri kullanılarak üretilir ve besinsel içeriklerinde biraz farklılık gösterir.

 

 

Whey İzole ve Whey Konsantre Arasındaki Fark Nedir?

 

Peynir altı suyu izolatı ve konsantresi arasında çeşitli beslenme farklılıkları vardır. Bu farklılıklar işleme yöntemlerinden kaynaklanır.Sıvı peynir altı suyu, peynir veya yoğurt üretiminin bir yan ürünü olarak toplandığında, protein içeriğini arttırmak için birkaç işleme aşamasına girer.Yeterli bir protein konsantrasyonu elde edildikten sonra, sıvı ağırlıkça% 80'e kadar protein içeren peynir altı suyu konsantresi tozu oluşturmak için kurutulabilir. Peynir altı suyu konsantresinin kalan% 20'si karbonhidrat ve yağ içerir.Peynir altı suyunun yağ ve karbonhidrat içeriğini azaltmak için farklı işlem adımları kullanılırsa, ağırlıkça% 90 veya daha fazla protein içeren bir peynir altı suyu tozu üretilebilir (1).Genel olarak, peynir altı suyu izolatının üretiminde kullanılan işlem aşamaları, daha yüksek protein içeriğine ve porsiyon başına daha düşük yağ ve karbonhidrat içeriğine yol açar.Bununla birlikte, peynir altı suyunun her iki formunda bulunan amino asitlerin türleri hemen hemen aynıdır, çünkü bunlar aynı proteinlerden türetilmiştir.

 

Aşağıdaki tablo, standart bir whey izolatı ile her 100 kalorili sunan peynir altı suyu konsantresi takviyesi arasındaki temel farklılıkları göstermektedir:

 

 

 

Whey İzolat

Whey Konsantre

Ürün İşlemi

Daha fazla

Daha düşük

Protein

23 gram

18 gram

Karbonhidrat

1 gram

3,5 gram

Yağ

Sıfır

1.5 gram

Laktoz

Sıfıra Yakın

3,5 gram ve üstü

Fiyat

Yüksek

Düşük

 

Daha düşük toplam karbonhidrat içeriğine sahip olmanın yanı sıra, peynir altı suyu izolatı da daha düşük laktoz içeriğine sahiptir. Bu, laktozu tercih etmeyenler için Whey protein izolatı daha iyi bir seçenek olabileceği anlamına gelir.Bununla birlikte, her iki peynir altı suyu proteini formundaki laktoz miktarının laktoz kullananlara karşı toleransı düşük olanlar için yeterince düşük olması muhtemeldir.Beslenme farklılıklarına ek olarak, bu iki peynir altı suyu türü arasında maliyet farklılıkları vardır. Genel olarak, peynir altı suyu izolatı peynir altı suyu konsantresinden daha pahalıdır.Bu, peynir altı suyu izolatının yüksek saflığına dayanarak anlam kazanırken, daha fazla miktarda peynir altı suyu konsantresi almak, size daha düşük bir maliyetle, aynı protein dozunu karşılayabilir.

 

DİP NOT

Peynir altı suyu proteini birkaç hızlı sindirim yapan proteinlerden oluşur ve besin takviyelerinde yaygın bir içeriktir. İki yaygın form, peynir altı suyu İzolesi(WPI) ve peynir altı suyu (WPC) konsantresidir.

Peynir altı suyu izolatı, peynir altı suyu konsantresinden farklı işleme tabi tutulur, bu da, daha fazla protein içeren izolatın, porsiyon başına daha az karbonhidrat ve yağ ile sonuçlanmasını sağlar.Bununla birlikte, bu beslenme farklılıkları Çok fazla değildir.Peynir altı suyu, yağ, karbonhidrat veya laktoz alımını azaltmak isteyenler için iyi bir seçim olabilir, ancak bu tür İzole whey proteinler genellikle daha maliyetlidir.Peynir altı suyu konsantresinin biraz daha yüksek bir dozunu almak, bir peynir altı suyu izolatı ürününden elde edeceğiniz gibi, genellikle daha düşük bir maliyetle, aynı toplam protein miktarını elde etmenizi sağlayabilir.Kullandığınız ürünlerden bağımsız olarak, whey günlük protein alım hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilecek yüksek kaliteli bir proteindir.

 

 

İşte!!! Sizin İçin Seçtiğimiz İzole Whey Proteinler (WPI)

 

1. HARDLINE NUTRITION ISO HIPRO WHEY

 

 

Davisco firmasının patentli olarak ürettiği, dünyanın en saf whey izolatıdır ve Türkiye'de sadece Hardline Nutrition markası ile sizlere sunulmuştur.

Hipro içeriği ile diğer tüm whey ürünlerinden ayrılarak, sporcular için daha saf bir protein kaynağı olarak sunulmuştur. En yüksek protein oranına ve en düşük yağ değerine sahip, laktoz içermeyen, dünyada muadili olmayan en yüksek kalitedeki protein desteğidir. Şeker çeşidi olan laktoz değerinin sıfır olması sebebi ile, whey proteini konsantresi içerikli ürünlere ve diğer whey protein izolat ürünlerine göre kana daha hızlı karışır. Ayrıca laktoz içermemesi sebebi ile, şişkinlik yapmaz ve içimi kolaydır.

 

Dikkat Çeken Özellikler

 

0 Karbonhidrat
0 Laktoz

0 Şeker

%91.6 Protein
%25 BCAA
2 gr. L-Glutamin

 

2. MULTI POWER WHEY PROTEIN ISOLATEWhey Protein İzolatı, proteinin en saf halidir ve yorucu birantrenmandan hemen sonra kullanmak için mükemmeldir. Multipower'ın% 100 Whey  İzolatı Protein'i,% 85 seviyesinde saf Whey Protein İzolatını, yüksek amino asitli BCAA ve L-Glutamin asitleri ile  birlikte sunmaktadır. Servis başına 25.5 g protein ve % 1'den az karbonhidrat ve yağ ile,% 100 Whey İzolat Protein yağsız bir vücut inşa etmek isteyenler için mükemmeldir.

 

 Dikkat Çeken Özellikler

 

%86 protein oranı

Her bir serviste 6500mg BCAA

0'a yakın şeker ve karbonhidrat

Gluten İçermez

  

  

3. NUTREND% 100 WHEY ISOLATE

 

 

NUTREND WHEY ISOLATE(WPI), en saf şekilde whey proteini formunu bünyesinde barındırır. NUTREND % 100 WHEY ISOLATE, CFM yöntemiyle (Cross-Flow Microfiltration) üretilen proteini içerir. CFM yöntemi, ürünün doğal yapısı değiştirilmeden protein içermesini ve biyolojik olarak aktif protein fraksiyonlarının tümünü korumasını sağlar. NUTREND % 100 WHEY ISOLATE, BCAA ve birinci sınıf protein açısından zengin bir formüle sahiptir. Her bir porsiyon 26 gram protein ve özellikle  6,5 gramdan fazla dallanmış zincirli amino asitler (BCAA) içerir ve aynı zamanda yüksek çözünebilirliğe sahiptir.

 

Dikkat Çeken Özelikler

 

CFM yöntemi ile üretilmiş  26 gr protein  ve 6600 mg BCAA içerir

Düşük laktoz ve şeker içeriği

 

 

4. OLIMP WHEY ISOLATE PROTEIN

 

OLIMP WHEY ISOLATE PROTEIN, En yüksek kalite, saf peynir altı suyu proteinleri (WPI) içermektedir. CFM (Cross Flow Mikrofiltrasyon)  teknolojisi ile üretilmiştir. Yoğun fiziksel aktivite dönemlerinde kas gelişimini destekler.

Ürün, kas gücü ve kütle gelişimi için çabalayan fiziksel olarak aktif insanlar ve sporcular için tasarlanmıştır.

 

Dikkat Çeken Özellikler

 

%97.5 izole whey proteini

Düşük şeker,karbonhidrat ve yağ oranı

Her serviste 26 gr protein ve 5.8 gr BCAA

   

 

 

 5. SiS ADVANCED ISOLATE + PROTEIN

 

 

%100 Saf peynir altı suyu  izolatı. Düşük karbonhidrat, yağ ve şeker oranının yanı sıra, diğer benzer proteinlerde bulunmayan ekstra ilave edilmiş serbest formda 5 gram lösin içermektedir. En önemli BCAA amino asitlerinden biri olan lösin, kas gelişimini desteklemede ve kas kaybını önlemede büyük rol oynamaktadır. SiS Advanced Isolate+ çok yüksek ve hızlı sindirilebilen Whey İzole içermektedir. İçeriğindeki yüksek BCAA oranı(9 gram),kas gelişiminize ve toparlanmanıza  en etkili şekilde destek olur. SiS Advanced Isolate+ Protein, kas kütlesini korurken aynı zamanda düşük karbonhidrat ve yağ oranı içeriği  arayan kişiler için ideal bir ürün olmaktadır.

 

Dikkat Çeken Özellikler

 

%100 saf whey protein isolate

Yüksek ham madde kalitesi

Yüksek amino asit profiline ek porsiyonda ekstra 5 gram lösin

Enfes çikolata&portakal aroması

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: Supplement, kazein, casein, süt proteini, bodybuilding, fitness, whey proteinler, izole proteinler, izole whey proteinleri konsantre proteinler, konsantre izole proteinler
Aralık 02, 2018
Listeye dön