Eklem Sağlığı  Mindivan Glukozamin 90 Kapsül
Eklem Sağlığı  Mindivan Glukozamin 90 Kapsül
Eklem Sağlığı  Mindivan Glukozamin 90 Kapsül

Mindivan Glukozamine,Köpek Balığı Kıkırdağı, kolajen, MSM 90 Kapsul

Marka : Mindivan
Fiyat : ₺259,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺240,00(KDV Dahil)
  • Form Kapsül
  • Menşei Türkiye
  • Son Kullanım Tarihi 04.10.2024

Mindivan Glukozamin 90 Kapsül Nedir?

Mindivan markasının glukozamin, msm, köpek balığı kıkırdağı ve kolajen içeren eklemleri korumak ve onarmak için yapılmış kapsül formda bir ek gıda takviyesidir.

Ne işe Yarar?

Kıkırdak, vücudunuzdaki ana bağ dokusu türüdür. Kıkırdağın birçok önemli amacından biri, kemiklerinizin uç kısımlarını koruma ve yastıklama görevini görmektedir, bu yüzden eklemlerinizde bulunmaktadır.

Osteoartritli kişilerde zamanla kıkırdak aşınır ve bu da kemiklerin birbirine sürtünmesine neden olabilir. Bu durum, genellikle dizlerde, kalçalarda, ellerde ve omurgada ağrıya ve eklem hareketliliğinin azalmasına neden olabilir.

Glukozamin; kimyasal olarak bir amino şeker olarak sınıflandırılan doğal olarak oluşan bir bileşiktir. Vücudunuzdaki çeşitli fonksiyonel moleküller için bir yapı taşı görevi görür, ancak öncelikle eklemlerinizdeki kıkırdağı geliştirmek ve korumakla tanınır. Glukozamin ayrıca kabuklu deniz hayvanlarının kabukları, hayvan kemikleri ve mantarlar dahil olmak üzere bazı hayvan ve diğer insan olmayan dokularda bulunur. Destekleyici glukozamin formları genellikle bu doğal kaynaklardan yapılır.

Msm (metilsülfonilmetan); Daha yaygın olarak MSM olarak bilinen metilsülfonilmetan, çok çeşitli semptom ve durumları tedavi etmek için kullanılan popüler bir besin takviyesidir.

Bitkilerde, hayvanlarda ve insanlarda doğal olarak bulunan kükürt içeren bir bileşiktir. Toz veya kapsül formunda diyet takviyeleri oluşturmak için üretilir.

MSM, alternatif tıp alanında ve eklem ağrısını gidermek, iltihabı azaltmak ve bağışıklığı artırmak için doğal bir yol arayan kişiler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır.

Köpek balığı kıkırdağı (Shark Cartilage); köpekbalığının kurutulmuş ve toz haline getirilmiş kıkırdağından yapılan bir besin takviyesidir. Köpekbalığının iskeletini oluşturan sert malzemeden üretilmektedir.

Kolajen; vücudunuzdaki en bol proteindir ve protein bileşiminin yaklaşık üçte birini oluşturur.

Kemiklerin, cildin, kasların, tendonların ve bağların ana yapı taşlarından biridir. Kolajen ayrıca kan damarları, kornealar ve dişler dahil olmak üzere vücudun diğer birçok bölümünde bulunur.

Tüm bunları bir arada tutan “tutkal” olarak düşünebilirsiniz. Aslında kelime, yapıştırıcı anlamına gelen Yunanca “kólla” kelimesinden gelir.

Yan Etkileri

Yapılan araştırmalarda, hem glukozamin çoğu insan için güvenli olduğunu ve hiçbir ciddi yan etki rapor edilmediğini göstermiştir. Mide rahatsızlığı, mide bulantısı ve baş ağrısı gibi sadece hafif yan etkiler gözlenmiştir.

Kimler Kullanabilir?

Uzun süredir ağırlık antrenmanı yapan ya da geçmişte eklem rahatsızlığı geçiren kişilerin eklemlerine destek olarak kullanabilirler.

Kullanımı

Günde 1-3 kapsül beslenmeye destek olarak kullanılabilir.

Ürün İçeriği
Mindivan Glucozamin 90 Kapsül

Servis Miktarı: 1 Kapsül

Servis Sayısı: 90

 
 
% Günlük Değer*

Glucozamin
300mg
**

Kolajen
200mg
**

Köpek Balığı Kıkırdağı
300mg
**

Msm
200mg
**

**Günlük değerler saptanamamıştır.
Mindivan Glukozamin Köpek Balığı Kolajen Msm
Ürün Şekli
Kapsül
Benzer Ürünler
En Yeniler

Amino asitler protein üreten inşa bloklarıdır. Vücudunuz bu blokları legolara benzer bir şekilde birleştirerek kasa çevirir. Vücut kendi kendisine amino asit üretebilse bile bu miktar istediğiniz düzeyde olmayabilir. Kısaca amino asitler Vücudumuzun asit seviyelerinin düzenlenmesi, Bağışıklık sistemimizin düzenlenmesi, Vücudumuzun ihtiyacına yönelik olarak yararlı maddelerin aktarımı, bedenimizin enerji deposuna destek olması sayılabilir.