Bona Bosu Ball Denge Topu
Bona Bosu Ball Denge Topu

Bona Bosu Ball Denge Topu

Marka : Bona
Fiyat : ₺3.490,00(KDV Dahil)
Barkod : 0101568901256

Bona Bosu Ball Denge Topu Özellikleri

Marka: Bona

Menşei: Çin

Materyal: PVC + ABS

Ağırlık: 5,6 kg

Çap: 63 cm

Bona Bosu Ball Denge Topu Nedir?

BOSU Balance Trainer veya BOSU topu olarak da adlandırılan, 1999 yılında David Weck tarafından tasarlanan ve icat edilen yarım küre şeklinde bir fitness egzersiz aletidir. Alt tabanı sert bir platforma bağlı şişirilerek kauçuk yarım küreden oluşur. 

Bona Bosu Ball Denge Topu Ne işe Yarar?

Bosu topu genellikle denge eğitimi için kullanılır. Kubbe tarafı yukarı baktığında, cihaz sabit kalırken BOSU topu dengesiz bir yüzey sağlar. Bu stabil ve stabil olmayan kombinasyonu, gençlerden yaşlılara, elit seviyedeki sporculara kadar geniş bir kullanıcı yelpazesine hitap eder. Kubbe tarafı yukarı bakacak şekilde, atletik idmanlar ve aerobik egzersizler için kullanılabilir. Ayrıca Bosu ball, platform yukarı bakacak şekilde ters çevrilebilir. Bu konumda, cihaz oldukça dengesizdir ve diğer egzersiz biçimleri için kullanılabilir.

Bona Bosu Ball Denge Topu Faydaları

Egzersiz Yoğunluğu

Halter ve barbell gibi serbest ağırlıkları kaldırırken bir bosu topunu dahil ederek, kaslarınızı tam hareket boyunca ağırlıkları stabilize etmeye ve yönlendirmeye zorlarsınız, bu da normal egzersiz rutininizi daha zor hale getirir. Ayrıca, şınav, akciğer ve ağız kavgası gibi diğer yaygın egzersizlere ekstra bir meydan okuma ve yoğunluk katabilir.

Çeşitlilik

Fitness uzmanları, antrenmanınıza çeşitlilik katmanın, sizi eğlendirmenin ve antrenmanınızla ilgilenmenin yanı sıra farklı faydaları birleştirmenin harika bir yolu olduğu konusunda hemfikirdir. Vücudunuzu egzersiz değişikliklerine uyum sağlamaya zorlamak, dengede kalmanıza ve diğer fitness durumlarında karşılaştığınız zor görevlerle yüzleşmenize yardımcı olur. Bosu topu, her zamanki esnemelerinizi ve kuvvet antrenmanı egzersizlerinizi değiştirmenin mükemmel bir yoludur.

Esneklik

Bosu topunun yuvarlak üst kısmı, sırt ve karın esnemeleri için mükemmel destek sunar. Kendinizi yumuşak kubbenin üzerine çekmek ve kaslarınızı gevşetmek, onları geleneksel esnemelerle yeniden oluşturulması zor olan benzersiz, faydalı bir şekilde esnemeye zorlayacaktır. Ek olarak, düz tarafı yukarı bakacak şekilde baldır esnemeleri ve daha fazlası için 'eğimli tahta' olarak kullanılabilir.

Bakım Talimatı: Ürünü nemli pamuklu bir bez ile silerek temizleyebilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR