Ağırlık Plakası
  

Ağırlık Plakaları

 

Ağırlık plakası, genellikle düz ve yassı bir şekilde yapılmış, dökme demirdir. Halter veya dambıl ile kombinasyon halinde kullanılır. İki genel ölçü birimi vardır: merkez yaklaşık olarak bir inç (25 mm) olan ''standart'' plakalar ve olimpik halterlerin iki inçlik (50 mm ) uçlarına uyması için amaçlanan 'Olimpik '' plakalar, Standart halterler ve olimpik halterler mevcut olmasına rağmen, standart plakalar genellikşe ayarlanabilir dambıllar ve tam boy halterli ollimpik plakalar eşleştirilir.

Ağırlık plakaları, taşıma kolaylığı için tutma delikleri içerebilir. (Kavrama plakaları'' olarak adlandırılır ) veya düz diskler (özellikle yarışma için kullanılanlar) olabilir. Müsabaka dışı plakalar genellikle, ayarlanabilir dambıllarda olduğu gibi değişken çaplara ve genişliklere sahiptir; daha ağır plakalar genellikle çap, kalınlık veya her ikisi olarak daha büyüktür.

Ağırlık plakaları tipik olarak yuvarlaktır, ancak 12 kenarlı ve diğer çokgen çeşitler mevcuttur. Çoğu plaka, korozyona direnmek için emaye boya veya statik boya ile  kaplanmıştır; daha pahalı çeşitler krom, kauçuk veya plastik ile kaplanabilmektedir.

 

 

 

₺769,00 KDV Dahil
₺946,80 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
₺189,00 KDV Dahil
₺238,80 KDV Dahil
%21 İndirim
%21İndirim
Ücretsiz Kargo
₺379,00 KDV Dahil
₺466,80 KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo