Ağırlık Plakaları ve Flanşlar
  

 

Ağırlık Plakaları

Ağırlık plakası, genellikle düz ve yassı bir şekilde yapılmış, dökme demirdir. Halter veya dambıl ile kombinasyon halinde kullanılır. İki genel ölçü birimi vardır: merkez yaklaşık olarak bir inç (25 mm) olan ''standart'' plakalar ve olimpik halterlerin iki inçlik (50 mm ) uçlarına uyması için amaçlanan 'Olimpik '' plakalar, Standart halterler ve olimpik halterler mevcut olmasına rağmen, standart plakalar genellikşe ayarlanabilir dambıllar ve tam boy halterli ollimpik plakalar eşleştirilir.

Ağırlık plakaları, taşıma kolaylığı için tutma delikleri içerebilir. (Kavrama plakaları'' olarak adlandırılır ) veya düz diskler (özellikle yarışma için kullanılanlar) olabilir. Müsabaka dışı plakalar genellikle, ayarlanabilir dambıllarda olduğu gibi değişken çaplara ve genişliklere sahiptir; daha ağır plakalar genellikle çap, kalınlık veya her ikisi olarak daha büyüktür.

 

 

Ağırlık plakaları tipik olarak yuvarlaktır, ancak 12 kenarlı ve diğer çokgen çeşitler mevcuttur. Çoğu plaka, korozyona direnmek için emaye boya veya statik boya ile  kaplanmıştır; daha pahalı çeşitler krom, kauçuk veya plastik ile kaplanabilmektedir

est  ağırlık olan dambıl ve ağırlık setleri, Özellikle fitness, vücut geliştirme antrenmanlarında kullanınılan bir ekipmandır. Tek tek veya çiftler halinde, her biri birer tane olacak şekilde kullanılabilir. Birçok çeşitleri olmakla beraber, amacınıza uygun dambıl ve halter setlerini tercih edebilirsiniz.

₺1.416,00 KDV Dahil
₺1.599,00 KDV Dahil