Ağırlık Kemeri
 

 

Ağırlık Kemeri Nedir? Ne İşe Yarar ?

Ağırlık kemerlerinin iki ana amacı vardır. Kişi dik pozisyonda ağırlığı kaldırılırken beldeki stresş azaltır ve baş üstü kaldırmalarda sırtın aşırı gerilmesini önler.

Bir ağırlık kemeri, karın boşluğunun içini sıkıştırarak sırttaki stresi azaltır. Bu karın içi basıncı artırarak bel kemiklerinin önüne doğrı daha fazla destek sağlar. Normalde sırtın alt kısmına destek sağlayan omurga sertleştirici kaslar, kaldırma sorasında daha az kuvvet üretebilir. Artan karın içi sıkılaşma, devre ağırlığı eğitimi sırasında bir kaldırıcının deneyimlediği bel kompresyonu miktarını azaltabilir.

Kemer takmak aynı zamanda kaldırıcının sırtının pozisyonunun daha fazla farkına varmasına da neden olur.  Bir kemerin cilde karşı fiziksel hissi, kaldırıcıyı sırt pozisyonunu ve iyi bir duruş sağlamak için hangi kaslaeın etkinleştirilmesi gerektiğini düşünmeye teşvik eder. Bu durumda, bir etki için kemerin çok sıkı takılmasına gerek yoktur. Bazı sporcular, karın içi baskı ve kas aktivitesi etkilenmemiş olsa bile, bir kemer takarken daha güvenli ve kendinden emin hissettiğini bildirmişlerdir.

 

 

 

 
₺159,00 KDV Dahil
₺199,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
₺95,00 KDV Dahil
₺138,00 KDV Dahil