Hardline Creapure 120 Kapsül

Marka : Hardline
Fiyat : ₺59,00(KDV Dahil)

  • Form Kapsül
  • Menşei Türkiye
  • Havale/Eft Ekstra %5 İndirim
  • Son Kullanım Tarihi 12.2019

HARDLINE NUTRITION CREAPURE 120 KAPSUL

Kreatin (creatine) vücudumuzun ürettiği doğal bir aminoasittir yani protein yapıcı özelliğe sahiptir. Görevi kaslarda bulunan ve günlük yaşantınızdaki bütün faaliyetlerimizin ihtiyacı olan ATP(enerji) depolarını doldurmak ve zorlandığımızda kas kuvvetinin sürekliliğini sağlamaktır. Özellikle “patlayıcı güç” gerektiren sporlarda örneğin;100 metre sprint koşu, basketbolda turnikeye çıkmak veya fitness yaparken ağırlığa yüklenmek gibi ani güç gerektiren durumlarında kaslar ATP depolarını çok aktif şekilde kullanır.

 

Kreatin doğada kırmızı ette doğal olarak bulunur fakat doğal beslenerek kaslarımızın ihtiyacı olan besin değerlerini karşılayamadığı için spor yapanların dışarıdan alması şarttır. Takribi olarak doğal etten 5 gram kreatin alabilmemiz için 5-6 kg kırmızı et yememiz gerekiyor.1 kg et yaklaşık olarak 0.9 gr kreatin içerir.

 

Kısacası kreatinin faydalarını şöyle sıralayabiliriz;

 

*Kreatin ATP döngüsüne yardımcı olarak daha kuvvetli ve güçlü olmamızı sağlar.

*Kreatin kaslarda su birikimi yaparak sarkoplazmik büyüme neden olur. Böylece kaslarımız daha dolgun bir görünüme sahip olur.

*Kreatin özellikle patlayıcı güç gerektiren sporlarda etkilidir.

*Ayrıca son yıllarda yapılan araştırmalarda kreatin kas yapılanmasını engelleyici gen olan myo-statin genini baskılayarak kas yapılanmasına katkıda bulunur.

*Kreatin kişiye bağlı olarak performansı %15 ve daha üzeri artırabilir.

 

KULLANIMI:

Amacınıza bağlı olarak gün içinde veya herhangi bir sportif aktiviteden 30-45 dk önce veya sonra günde 1 servis (3-5 gr) alınız. En iyi verim için Glisemik indeksi yüksek Karbonhidratla alınması tavsiye edilir.

 

UYARILAR:

*ÖNERİLEN GÜNLÜK DOZAJI AŞMAYINIZ.

*EĞİTMENİNİZİN ÖNERDİĞİ ŞEKİLDE DİĞER ÜRÜNLERLE KULLANILABİLİR

Ürün Şekli
Toz
EN YENİLER
TOP10

Amino asitler protein üreten inşa bloklarıdır. Vücudunuz bu blokları legolara benzer bir şekilde birleştirerek kasa çevirir. Vücut kendi kendisine amino asit üretebilse bile bu miktar istediğiniz düzeyde olmayabilir. Kısaca amino asitler Vücudumuzun asit seviyelerinin düzenlenmesi, Bağışıklık sistemimizin düzenlenmesi, Vücudumuzun ihtiyacına yönelik olarak yararlı maddelerin aktarımı, bedenimizin enerji deposuna destek olması sayılabilir.