MULTIPOWER MAGNESIUM LIQUID 20 AMPUL
MULTIPOWER MAGNESIUM LIQUID 20 AMPUL
Vitamin & Mineral DIG.MULTI POWER001 Multipower Multipower Magnesium Liquid 20 Ampul

Multipower Magnesium Liquid 20 Ampul

Marka : Multipower
Fiyat : ₺165,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺114,00(KDV Dahil)
  • Form Sıvı
  • Menşei Almanya
  • TETT 12.2019

Multipower Magnesium Liquid 20 Ampul Kullanımı

Günlük 1 ampul tüketiniz. Kutuyu bitirdikten sonra 2-3 hafta ara veriniz.

Multipower Magnesium Liquid 20 Ampul Detaylı Açıklama

Magnezyum Nedir ve Magnezyum Faydaları Nelerdir?

Magnezyum insan vücudunda temel bir mineraldir ve vücudun kritik metabolik işlevlerinden 300 den fazlası için gerekli bir bileşendir.

Yetişkinlerin vücudunda 20-28 gram magnezyum minerali bulunur. Bu miktarın %60’ı kemiklerde, geriye kalan bölümü ise kas, yumuşak doku ve vücut sıvılarında yer alır. Özellikle kalp ve beyin hücrelerinde magnezyum yoğunluğu yüksek seviyededir.

Vücudda devamlı doldurulması gereken bir magnezyum rezervi vardır. Magnezyumun görevlerini yerine getirebilmesi için sürekli olarak vücudun ihtiyaç duyduğu miktarın karşılanması gerekir. Vücut magnezyumu gerektiği kadar alamazsa  kemiklerde depo edilmiş olan magnezyumu kullanmaya başlar.

Enerji gerektiren bütün metabolik olaylarda magnezyum minerali önemli rol oynar. Magnezyum olmadan vücutta enerji dönüşümü gerçekleşmez.

Magnezyum ikinci bol miktarda hücrelerarası mineraldir ve her hücrenin enerji üretiminde kritik rol oynar. Enerji verici reaksiyonların meydana gelmesini sağlaması magnezyum yararları arasındaki en önemli etkisidir.

Enerji üretimini tetikleyen enzimler magnezyuma bağımlıdırlar ve eksikliği kronik enerji eksikliği olarak ortaya çıkabilir. Birçok kronik yorgunluk hastalarının alyuvarlarında düşük magnezyum düzeyleri vardır ancak magnezyum takviyesi kullanmanın kronik yorgunluğu azaltmaya ve enerji düzeyini artırmaya yardımcı olduğu görülmektedir

Son Kullanım Tarihi: 12.2019

Ürün İçeriği
Multipower Magnesium Liquid 20 Ampul

Servis Miktarı: 1 Ampul (20 ml)

Servis Sayısı: 20

 
 
% Günlük Değer*

Kalori
10kcal
 **

Protein
   0mg
**

Karbonhidrat
  1kcal
**

Magnezyum
250mg
**

**Günlük değerler saptanamamıştır.
Multipower Magnesium Liquid 20 Ampul
Miktar
251 ml - 500 ml
Ürün Şekli
Sıvı
Benzer Ürünler
En Yeniler

Amino asitler protein üreten inşa bloklarıdır. Vücudunuz bu blokları legolara benzer bir şekilde birleştirerek kasa çevirir. Vücut kendi kendisine amino asit üretebilse bile bu miktar istediğiniz düzeyde olmayabilir. Kısaca amino asitler Vücudumuzun asit seviyelerinin düzenlenmesi, Bağışıklık sistemimizin düzenlenmesi, Vücudumuzun ihtiyacına yönelik olarak yararlı maddelerin aktarımı, bedenimizin enerji deposuna destek olması sayılabilir.