FISTIK EZMELİ PROTEİNLİ KURABİYE

FISTIK EZMELİ PROTEİNLİ KURABİYE

 

 

FISTIK EZMELİ PROTEİNLİ KURABİYE

 

Fıstık ezmeli bir kurabiyeden daha lezzetli başka ne olabilir ki? İçinde protein olan fıstık ezmeli bir kurabiye tabii ki.

 

Malzemeler

·       ¼ kase fıstık ezmesi

·       2-3 yemek kaşığı protein tozu (fıstık ezmenizin ne kadar akışkan olduğuna bağlı olarak miktar değişebilir)

·       1 kâse damla bitter çikolata

·       1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

 

Hazırlanışı

Muffin kek kalıplarını muffin kâğıtlarıyla doldurun ve üzerlerine hindistan cevizi yağını sürüp bir kenarda bekletin. Orta büyüklükte bir kasede fıstık ezmesini ve protein tozunu karıştırın. 2 yemek kaşığı protein tozuyla başlayıp gerektiğinde miktarı arttırın. Protein tozu miktarı fıstık ezmenizin ne kadar akışkan olduğuna bağlı olarak değişebilir. Sonra karışımı bilye büyüklüğünde 12 adet topa bölün (yaklaşık 1 çay kaşığı) ve bir kenarda bekletin. Mikrodalga fırında kullanılabilen bir kasede damla bitter çikolatalarınızı hindistan cevizi yağını eritin ve çikolatanız pürüzsüz bir hal alıncaya kadar her 45 saniyede bir karıştırın. Çikolata karışımından bir çay kaşığı alarak muffin kalıplarınıza dökün. Sonra kalıplarınızı buzluğa koyup çikolatalarınız sertleşene kadar 10-15 dakika bekletin. Sonrasında ise sertleşen çikolatalarınızın üzerine bir parça fıstık ezmesi koyup nazik bir şekilde düzleştirin. En sonunda her bir muffin kalıbınızın içindeki fıstık ezmelerinin üzerine iki çay kaşığı erimiş çikolata dökün. Muffin kalıplarınızı buzluğa koyup çikolatalarınız sertleşene kadar 10-15 dakika bekletin.

 

Besin Değerleri

Porsiyon: 1 kurabiye için;

o   92 kalori

o   6 gram yağ

o   6 gram şeker

o   13 gram tuz

o   3 gram protein

 

 

 

 

Etiketler: FISTIK EZMELİ PROTEİNLİ KURABİYE, protein tarifler, proteinli çikolata, proteinli kek, proteinli dondurma tarifi, sağlıklı tarifler, sporcular için tatlı, sporcular için dondurma, proteinli kurabiye, fıstık ezmeli kurabiye
Nisan 11, 2019
Listeye dön